هدر موبایل
1389/07/03 10:53:00
سرویس بین الملل
سبحانی‌نیا با اشاره به درخواست امارات از چین برای میانجی‌گری در مورد جزایر سه‌گانه:

چین به صرف ادعای امارات وارد این موضوع نمی‌شود

**رییس گروه دوستی پارلمانی ایران – چین با تاکید براینکه جمهوری اسلامی ایران ادعای اماراتی‌ها مبنی برمالیکت بر جزایر سه‌گانه را به رسمیت نمی‌شناسد، خاطر نشان ساخت: مطمئنا چین به صرف ادعای اماراتی‌ها وارد این موضوع نخواهد شد و نباید درخواست و ادعای امارات را جدی تلقی کرد.

"حسین سبحانی نیا" نماینده نیشابور در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بی اساس خواندن ادعای امارتی ها در رابطه با جزایر سه گانه و درخواست این کشور از چین برای میانجیگری درخصوص این مساله اظهار داشت: ادعای اماراتی‌ها در خصوص مالکیت بر جزایر سه گانه ادعای جدیدی نیست و جمهوری اسلامی ایران هم بارها اعلام کرده است که این ادعا را به رسمیت نمی شناسد.

وی با تاکید بر اینکه جزایر سه گانه جزء لاینفک خاک ایران است تصریح کرد: با این وجود ایران بارها اعلام آمادگی کرده است برای رفع سوء تفاهمات و سوء برداشتهایی که وجود دارد حاضر است بدون واسطه با امارات گفتگو و مذاکره کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه اسناد و مدارک زیادی در خصوص مالکیت این جزایر وجود دارد گفت: جمهوری اسلامی ایران بر مبنای همین اسناد و مدارک معتبر و قانونی مالک حقیقی این جزایر است و حاضر است در مذاکره‌ای مستقیم و رو در رو این اسناد را در اختیار طرف اماراتی نیز قرار دهد تا هرچه سریعتر اختلافات مرتفع شود.

عضو هیئت رییسه با اشاره به روابط خوب و حسنه دولت چین با جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان ساخت: مطمئنا این کشور به صرف ادعای اماراتی‌ها وارد این موضوع نخواهد شد بنابراین نباید درخواست و ادعای امارات را جدی تلقی کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet