خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/07/03 11:50:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حیات‌مقدم :

هیچ یک از دولت‌ها حق آزادگان و رزمندگان دفاع مقدس را ادا نکردند

**نماینده ماهشهر در مجلس در آغاز هفته دفاع مقدس گفت که متأسفانه هیچ یک از دولت‌های ما نتوانسته‌اند حق آزادگان و رزمندگان دفاع مقدس را ادا کنند.

خلیل حیات‌مقدم نماینده مردم ماهشهر، امیدیه و هندیجان و عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، ضمن تبریک هفته دفاع مقدس به رزمندگان و آزادگان و خانواده‌های آنها، اظهار داشت: این حماسه‌آفرینان به دنبال این نبودند که روزی برگردند و خواهان سهم شوند.

وی افزود: رزمندگان ما در حال حاضر در کشور بدون توجه به این مسائل در پست‌ها و مشاغل مهمی مشغول به کار هستند و خدمت می‌کنند.

نماینده ماهشهر خاطرنشان کرد: قدردانی از نعمت‌های خدا و بندگان پاک و خالص او یک اصل است که در اسلام و قرآن نیز بر آن تاکید شده است چرا که این بندگان پاک و خالص حق زیادی بر گردن ملت ایران دارند.

حیات‌مقدم همچنین ابراز تأسف کرد که هیچ یک از دولت‌های ما نتوانسته‌اند حق آزادگان و رزمندگان دفاع مقدس را ادا کنند.

وی خاطرنشان کرد: البته مصوبات و تلاش‌هایی برای این افراد پیش‌بینی شده ولی تا به حال اقداماتی که شایسته آنهاست برای آنها انجام نگرفته است.

این نماینده مجلس هشتم با بیان اینکه در بسیاری از کشورهای جهان سربازان جنگ جهانی برای برخورداری از تسهیلات از اولویت‌های زیادی برخوردارند در عین حال یادآور شد:‌ متاسفانه این موضوع در ایران نهادینه نشده لذا باید برای رزمندگان و خانواده‌هایشان فکری اساسی صورت گیرد.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصریح کرد: البته زحمات زیادی از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران برای این قشر از جامعه صورت گرفته ولی خیلی از اقدامات و تسهیلات تا به حال برای آنها در نظر گرفته نشده است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet