هدر موبایل
1389/07/03 11:27:00
سرویس سیاسی
ابراهیمی خبرداد؛

بررسی اقدامات ضد ایرانی روسیه در کمیسیون امنیت ملی مجلس

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از بررسی اقدامات ضد ایرانی روسیه در جلسه روز یکشنبه این کمیسیون خبرداد و گفت: این‌گونه اقدامات به نفع آمریکا و به ضرر روسیه است.

"حسین ابراهیمی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در واکنش به تحریم‌های روس‌ها علیه ایران، گفت: من تصور می کنم روح سلطه در آمریکا و سایر کشورها وجود دارد و آنها از هر فرصتی علیه جمهوری اسلامی سوء استفاده می کنند.

نماینده بیرجند و درمیان با اعلام اینکه ما یک همکاری خوب و تعاملی با روس ها داشته و داریم، خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه مردم روسیه آزادی‌خواه هستند، انتظار افزایش همکاری‌ها با مسکو داریم و مقامات این کشور نباید تحت تاثیر غربی ها قرار گیرند، چرا که در نهایت ضرر خواهند کرد.

وی با بیان اینکه در روسیه دو جریان امنیتی و سیاسی حاکم است، اظهار کرد: جریان سیاسی مربوط به دیمیتری مدودوف رئیس جمهور روسیه و افرادی که از ایشان تبعیت می کنند، می شود  و جریان امنیتی مربوط به ولادیمتر پوتین نخست وزیر این کشور است.

ابراهیمی با سیاسی توصیف کردن برخوردهای اخیر مقامات کرملین علیه ایران، خاطرنشان کرد: این گونه برخوردها با ایران اسلامی به نفع آمریکا بوده و به ضرر روسیه است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی با اظهار اینکه جمهوری اسلامی امکاناتی دارد که نه وابسته به روسیه و نه وابسته به کشورهای دیگراست، افزود: تهران یک قراردادی با روس‌ها درباره ارائه موشک های اس 300 دارد که آنها باید به تعهدات خود عمل کنند و نمی توانند در این زمینه محدودیت ایجاد کنند.

وی با اشاره به زمان انعقاد قرارداد ارائه سامانه موشکی اس 300 به ایران، خاطرنشان کرد: این قرارداد قبل از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی در شورای امنیت سازمان ملل منعقد شده و ربطی به این قطعنامه های غیرقانونی ندارد و مقامات کرملین باید به تعهدات خود عمل کرده و اس 300 را به ایران تحویل دهند.

نماینده بیرجند در عین حال با اظهار اینکه فکر می کنم که همه مقامات روسی با نظر مدودوف درقبال اعمال تحریم ها علیه ایران همسو نباشند، خاطرنشان ساخت: چرا که بیشترین ضرر را از این اعمال محدودیت ها، خود روس ها می کنند.

ابراهیمی با اشاره به سابقه بدقولی روس ها در عمل به تعهدات خود در قبال جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: تجربه نشان داده مقامات مسکو به برخی تعهدات خود در قبال جمهوری اسلامی  دیرعمل کرده و حتی به برخی عمل نکرده اند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، تصریح کرد: این اقدامات روس‌ها و دیگر کشورهای غربی یک تجربه ای است برای ما که در این دنیا به کشوری نمی‌شود، اعتماد کرد و ما باید خودمان را تقویت کنیم.

ابراهیمی در پایان همچنین از بررسی اقدامات ضد ایرانی روسیه در جلسه روز یکشنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خبرداد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet