هدر موبایل
1389/07/03 12:42:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
معاون دیوان محاسبات کشور:

دیوان محاسبات هرگز قصد مچ گیری ندارد

**معاون امور حقوقی، مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور، گفت: در بحث صیانت از بیت‌المال کشور، از جابجایی یک ریال هم چشم پوشی نخواهیم کرد.

فریدون همتی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل دیوان محاسبات استان که در محل سالن جلسات آموزش و پژوهش استانداری کرمانشاه برگزار شد، در گفتگو با ایسنا اظهار داشت: صیانت از بیت‌المال اصلی‌ترین وظیفه دیوان محاسبات کشور است و لذا در این راه از هیچ‌گونه تخلفی چشم پوشی نخواهیم کرد.

وی ادامه داد: امروزه به بحث سلامت مالی در سطح تمامی کشورهای دنیا دقت فراوانی می‌شود و لذا این امر به عنوان یک ضرورت و یک امر عقلی و شرعی حائز اهمیت بسیاری است.

همتی تصریح کرد: در حال حاضر هیچ مجموعه‌ای را در کشور نداریم که از بودجه عمومی (بیت المال) استفاده کند و خارج از نظارت دیوان محاسبات باشد.

معاون امور حقوقی، مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور، گفت: در شرایط توسعه‌ای کشور و هم‌چنین اقتضائاتی که وجود دارد، امر نظارت نیز باید همگام و همسو با این مهم باشد، لذا نظارت پویا، دانش محور و به هنگام، اصل کار دیوان محاسبات است.

وی افزود: پیشگیری از تخلف، یک اصل اساسی در دیوان محاسبات است و این دیوان هرگز قصد مچ‌گیری ندارد.

همتی خاطرنشان کرد: در دوره جدید دیوان محاسبات کشور استفاده و بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین از اقدامات مهمی است که مورد توجه قرار گرفته است و لذا نظارت آن لاین به ما این امکان را می‌دهد که در سطح وسیع و با دقت و کیفیت بالا کار نظارت بر بیت‌المال را انجام دهیم.

وی افزود: نظارت بر بودجه سال‌جاری از دیگر اقداماتی است که دیوان محاسبات انجام داده، در حالی که قبلا، سال به اتمام می‌رسید و سپس دیوان محاسبات پرونده‌های بودجه‌ای را رسیدگی می‌کرد.

همتی یادآور شد: جنس تخلفاتی که دیوان محاسبات کشور عموما آن را بررسی می‌کند عدم رعایت موارد قانونی است که بخشی از آن به تکثر قوانین برمی‌گردد.

معاون دیوان محاسبات کشور، گفت: در حال حاضر گزارشات بررسی بودجه کشور را هر 3 ماه یکبار به مجلس شورای اسلامی، دولت و قوه قضاییه ارائه می‌دهیم که این مهم کشور را به سمت اجرای درست قوانین سوق می‌دهد.

همتی تصریح کرد: بحث حسابرسی عملکرد یکی دیگر از اقداماتی است که در دوره جدید دیوان محاسبات کشور به آن توجه داشته که این امر نیز از مباحث اصلی نظارت است.

وی در پایان تاکید کرد: همه باید پایبند به اجرای درست قانون باشیم چون اگر اعتبار قانون را سست کنیم در آینده دچار خسارت‌های بسیاری خواهیم شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet