خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/07/03 12:45:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
غفوری‌فرد :

دانشگاه نباید به حزب سیاسی تبدیل شود

**حسن غفوری‌فرد، بر نقش موثر قشر دانشجو در ایجاد زمینه‌های وحدت در جامعه تاکید کرد و گفت: دانشجویان می‌توانند به شفافیت امور سیاسی در کشور کمک کنند تا این شفافیت در نهایت موجب وحدت گروه‌های سیاسی در کشور شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه‌ها هم‌چنین تاکید کرد که دانشجویان در کنار پرداختن به امور درسی خود با برگزاری کرسی‌های نظریه‌پردازی می‌توانند در عرصه سیاسی نیز به عنوان یک عنصر فکری اثرگذار باشند.

وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید و با بیان این‌که فضا نباید به گونه‌ای باشد که احزاب سیاسی فکر خود را به دانشجو دیکته کنند، گفت: در شرایط کنونی اگر دانشجویان با این ایده فعالیت کنند که در کنار درس خود به تحلیل‌های سیاسی هم بپردازند، در عرصه سیاسی نیز فعال و اثرگذار خواهند بود.

به گفته این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، طبقه دانشجو در تمام جوامع جزو فعال‌ترین، داناترین و پرتحرک‌ترین اقشار هستند، به طوری که یکی از شاخص‌های توسعه در دنیا، تعداد دانشجویان در هر صد هزار نفر جمعیت است.

وی یادآور شد که دانشجو با محیط علم و دانش سر و کار دارد و اهل فکر، منطق، برهان و استدلال است و کمتر دچار انگیزه‌های غیرانسانی می‌شود و البته با استدلال‌های منطقی آشناست و چون جوان است از وابستگی به پست، مقام و پول... به‌دور است.

غفوری‌فرد با یادآوری نقش دانشجویان در همه انقلاب‌ها به ویژه در انقلاب اسلامی ایران در عین حال به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر این که "دانشجو باید تحلیل، درک و شناخت سیاسی داشته باشد" اشاره و خاطرنشان کرد: امروز سیاست تا عمق روستاهای ما نفوذ کرده و مردم ما دارای تحلیل و درک سیاسی هستند، بنابراین دانشجویان و دانشگاه نیز باید از این نعمت برخوردار باشند.

به گفته وی، البته دانشگاه نباید تبدیل به یک حزب سیاسی و یا وابسته به احزاب سیاسی شود، و یا خود جزو کارگزاران احزاب سیاسی باشد، چرا که دانشجو و دانشگاه باید به طور مستقل فکر تولید کند تا احزاب سیاسی از آن فکر استفاده کنند.

نماینده تهران در مجلس با بیان این‌که دانشجو به علت زمینه و محیط مساعدی که برایش وجود دارد، می‌تواند زمینه‌های وحدت را در جامعه را ایجاد کند، اظهار داشت: دانشجویان با برگزاری میزگردهای آزاد، دعوت از صاحب‌نظران، برگزاری کرسی‌های نظریه‌پردازی و تشکیل جلسات بحث و سخنرانی می‌توانند به شفافیت امور سیاسی در کشور کمک کنند تا این شفافیت موجب وحدت گروه‌ها شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet