ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/07/03 12:59:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده لنگرود:

قبورشهدا را به قبور زیارتی تبدیل کنیم

**نماینده‌ مردم لنگرود در خانه ملت گفت: متولیان بحث دفاع مقدس باید تمام قبور شهدا را به قبور زیارتی تبدیل کنند و مقام و منزلت آنها کمتر از بسیاری از بقعه‌های متبرکه‌ ما نیست چراکه جوانی که نارنجک می‌بندد و خود را زیر تانک دشمن می‌اندازد تا از کشور و مردم دفاع کند، ارزش زیادی دارد.

مهرداد لاهوتی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت به نوع حکومت ما برمی‌گردد که بر پایه‌ی هویت و اسلامیت بنا شده، گفت: در اوایل انقلاب عده‌ زیادی با ما درگیر بودند و عنوان می‌کردند حال که شاه را از ایران بیرون کرده‌اید، جمهوریت را بر انقلاب خود بگذارید، ولی کاری به اسلامیت نداشته باشید زیرا می‌دانستند اگر نام اسلام در کنار جمهوریت باشد، ولایت هم وجود خواهد داشت.

وی افزود: زمانی که جنگ بر ما تحمیل شد؛ بحث دفاع را مانند سایر دنیا تنها وظیفه ارتش ندانستیم، بلکه در کنار این مساله بحث وظیفه‌ دینی هم حاکم بود.

نماینده مردم لنگرود در خانه ملت گفت: در قضیه جنگ شاهد بودیم که بهترین جوانان ما در بهترین شرایط سنی حاضر شدند جان خود را تقدیم این انقلاب و نظام کنند.

وی با اشاره به شهادت دو نفر از برادران خود در سن کم در دوران دفاع مقدس گفت: به طور مثال یکی از برادران بنده 18 روز بعد از ازدواج و برادر دیگرم که دانشجو بود، به شهادت رسیدند.

لاهوتی ادامه داد: اما دنیا چون با عقل مادی به قضایا نگاه می‌کند هنوز نمی‌تواند بفهمد چگونه جوانی در بهترین شرایط سنی حاضرمی‌شود جان خود را تقدیم انقلاب و این نظام کند.

وی تصریح کرد: اگر امروز افتخار و استقلالی در دنیا داریم، به دلیل آثار شهادت جوانمردی جوانان ایران در ایام دفاع مقدس بوده است. امروز وقتی در کشور آمریکا با این همه ادعا، قرآن کتاب آسمانی مسلمانان را به آتش می‌کشند، در عین این‌که زشت‌ترین عمل را انجام می‌دهند، این مساله نشان می‌دهد، این اقدام آنها نتیجه‌ی ترس و وحشتی است که در مدعیان اداره جهان ایجاد شده است.

لاهوتی این مساله را برگرفته از برکت خون شهدا و ایثار دوران دفاع مقدس ایران دانست و گفت: امید است همه در هر شرایطی که زندگی می‌کنند در عمل و در رفتار و مسوولیت‌هایی که به عهده داریم بتوانند به گونه‌ای رفتار کنیم که در قیامت شرمنده‌ شهدا نباشیم.

وی با بیان این‌که وظیفه‌ مسوولان فرهنگی جامعه است که نام این عزیزان را همیشه زنده نگه داشته و فرهنگ ایثار را حفظ کنند، تصریح کرد: دنیای امروز با دنیای چند سال قبل تا حدودی متفاوت است. امروز حدودا نزدیک به 50 رسانه‌ی خارجی با زبان فارسی علیه نظام جمهوری اسلامی در حال تبلیغ هستند.

لاهوتی درباره گرفتن غرامت از کشور عراق نیز گفت: به هر حال جنایتی رخ داده و مطالبه‌ی حقوق حق طبیعی کشور ماست. البته این مساله بستگی به شرایط حاکم بر کشور ما و عراق دارد.

وی با اشاره به شرایط سیاسی حاکم در عراق و حضور آمریکایی‌ها در این کشور نیز افزود: با توجه به تغییر حاکمیت عراق، دو کشور مسلمان ایران و عراق می‌توانند این مسائل را مورد بحث قرار دهند.

لاهوتی با اشاره به حضور 50 ماهه خود در دفاع مقدس و جانباز بودن خود و دو برادر دیگرش گفت: همه‌ی ما با افتخار در خدمت نظام بوده‌ایم، حتی پدر بنده مدت‌ها در جبهه‌ها حضور داشت و حضور در جنگ خاطرات زیادی برای ما بر جا گذاشته است.

وی با بیان خاطره‌ای از آن دوران پرداخت و گفت:در عملیات کربلای 2 یکی از شهدای جانباز به نام شهید نجفی که 20 روز قبل از این عملیات زخمی و روانه بیمارستان شده بود پس از مرخص‌شدن اصرار داشت که در این عملیات شرکت کند و در همان عملیات هم به شهادت رسید.

وی گفت: در آن عملیات بنده و 3 برادر دیگرم هم حضور داشتیم که 3 نفر از ما زخمی و یک نفر به شهادت رسید و جسدش همان جا ماند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet