هدر موبایل
1389/07/03 13:04:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضوفراکسیون اصولگرایان:

نمره مردودی برای مسوولی است که همچنان به دنبال تنش باشد

**یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: بدترین نمره‌ی مردودی برای یک مسوول در نظام جمهوری اسلامی این است که با وجود تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری، هم‌چنان تک محوری در مرامش وجود داشته و به دنبال تنش باشد.

سید محمد حجازی، نماینده‌ مردم همدان در مجلس در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: موضوع وحدت که از تاکیدات مقام معظم رهبری است، نشات گرفته از تعالیمی بوده که از قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت اخذ شده، لذا به این مبحث به عنوان یک برنامه راهبردی و استراتژیک در نظام نگاه می‌کنیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: یقینا امروز ورود به این امرمهم در میان همه‌ اصناف و اقشار به خصوص روحانیت که جایگاه الگویی در همه‌ موضوعات نظام را داشته‌اند، باید عینی‌تر و شفاف‌ترباشد و قطعا اگر این حرکت در جهت خود بتواند موفقیت لازم را کسب کند، مردم و عامه‌ جامعه نیز در یک آرامش روحی و همراهی مضاعف‌تری در مباحث مختلف جامعه ورود پیدا خواهند کرد.

حجازی، بحث وحدت را صرفا یک بحث شعاری ندانست و افزود: همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب هم در سخنان اخیر خود اشاره کردند، موضوع وحدت باید به یک باور فردی در تمامی آحاد مردم، به خصوص ارکان تاثیر‌گذار در اداره‌ جامعه تبدیل شود که در این صورت، یقینا از تصمیم‌گیری‌هایی که ممکن است به طریقی فضای تنش را به همراه داشته باشد، پرهیز می‌شود.

حجازی تصریح کرد: این مساله امروز به عنوان مهم‌ترین نکته در مسیر دستیابی به اهداف نظام جمهوری اسلامی خواهد بود و قطعا هرکس جدا از نگاه به وظایف فردی خود، مسوولیتش را در منظر پروردگار لحاظ کند؛ به این امر بیش از پیش توجه خواهد کرد.

نماینده‌ مردم همدان در مجلس گفت: ویژگی که نظام جمهوری اسلامی را ازهمه نظام‌های موجود در سطح بین‌الملل متمایز کرده، داشتن ریشه‌ فرهنگی و مبانی دینی است که در همه‌ ضوابط حاکمیتی بروز و نمود خاص خود را دارد.

حجازی با اشاره به طراحی دشمن برای بی‌اعتماد‌کردن مردم نسبت به کارگزاران نظام نیز گفت: در این راستا باید تلاش‌ها و عملکردها را صادقانه با مردم در میان گذاریم. زیرا وقتی مردم عملکرد دستگاه‌ها را مشاهده کنند و متوجه ضوابط عملکرد‌ی آنها باشند، دلبستگی و دلدادگی‌شان به توفیقات نظام بیش از پیش خواهد شد.

وی افزود: البته این به آن معنا نیست که اگر هم کاستی یا عدم توفیقی وجود داشت، به آنها توجه نشود و درصدد رفع آنها اقدام نکنیم.

نماینده‌ مردم همدان در خانه ملت خاطرنشان کرد: چه مبالغه و چه کم‌گویی نسبت به موفقیت‌ها، امر مطلوبی نیست. باید آن چه که توانسته‌ایم در موضوعات مختلف به انجام رسانده‌ایم را از طریق رسانه‌ها به اطلاع آحاد ملت برسانیم تا عمق باور مردم به توانایی‌های نظام پیش از پیش شکل گیرد.

این نماینده اصولگرای مجلس با اشاره به نقش روحانیون و دانشگاهیان در تقویت اعتقادات آنها خاطرنشان کرد: یکی از نکاتی که به عنوان اساسی‌ترین توفیقات نظام محسوب می‌شود، تحول در بنیاد تصمیم‌گیری‌ها در کلان نظام است که مبنای آن قرآن و تعالیم اهل بیت(ع) بوده، اما از این مدل تا زمانی که بتواند در فضای عموم مردم بسط و گسترش پیدا کند، هنوز فاصله داریم.

حجازی در ادامه، گفت: قطعا یکی از عنصر‌های مهم رفع این فاصله، دانشگاهیان، حوزویان، فرهنگیان و تمام کسانی هستند که به طریقی دست در مسائل فرهنگی جامعه دارند. اگر امروز به این مساله قائل هستیم که نسل آینده‌ساز جامعه باید جدا از تخصص‌های علمی، بنیه اعتقادی و فرهنگی‌اش هم ارتقاء لازم را پیدا کند و این مساله امکانپذیر نیست، مگر این‌که مسوولان امر تعلیم و تربیت با ارتباط تنگاتنگ با خانواده‌ها بستر مناسب را جهت انس و الفت با مسائل اعتقادی و ارزشی به وجود آورند.

وی در پایان گفت: این کار تکلیف خاص معلمین و اساتیدی که متولی تدریس معارف و دروس مشابه آن هستند، نیست، بلکه جامعه‌ اساتید و فرهنگیان و اهل علم باید به این موضوع به صورت ویژه بپردازند تا روز‌به‌روز هویت دینی و ملی در میان نسل جوان که آینده‌ساز جامعه هستند، رشد و نمو پیدا کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet