هدر موبایل
1389/07/03 13:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون انرژی مجلس:

افزایش قیمت بنزین و مواد سوختی در هدفمند کردن یارانه ها کذب محض است

**عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: شانتاژهای خبری افزایش قیمت بنزین و مواد سوختی در نشریات و رسانه ها با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها کذب محض است.

حسن غفوری فرد عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با بیان این مطلب که قیمت نفت اکنون در جهان نسبت به ماه های قبل در حد پائینی قرار دارد، گفت: در حال حاضر قیمت بنزین در بخش سهمیه ای 100 تومان و در بخش آزاد 400 تومان است که قطعاً در زمان هدفمند کردن یارانه ها نیز قیمت حامل های انرژی بنزین و مواد سوختی چیزی شبیه به همین قیمت های سهمیه ای و آزاد مقرر خواهد شد.

وی ادامه داد: بعید است که قیمت های مطرح شده در نشریات و رسانه ها در مورد بنزین و مواد سوختی با اجرا شدن هدفمند کردن یارانه ها صحت داشته باشد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: شانتاژهای خبری افزایش قیمت بنزین و مواد سوختی در نشریات و رسانه ها با اجرای هدفمند کردن یارانه ها کذب محض است.

وی با اشاره به خودکفایی ایران در تولید بنزین خاطرنشان کرد: روزانه حدود 65 میلیون لیتر بنزین در کشور تولید می‌شود که این تولید از میزان مصرف بنزین فعلی بیشتر است چرا که میزان بنزین مصرفی در کشور حدود 60 میلیون لیتر است و پیش بینی می‌شود کشورمان در آینده ای نزدیک به یکی از صادر کنندگان بنزین در جهان تبدیل شود.

غفوری فرد افزود: دولت در هدفمند کردن یارانه ها تمام تلاش و سعی خود را انجام می دهد تا با پرداخت کردن یارانه ها به اقشار و طبقات ضعیف جامعه قدرت خرید آنها را افزایش دهد و حذف یارانه ها را با این روش برای این قشر جبران کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی پیشرفت های ایران در زمینه تکنولوژی و نانو تکنولوژی و هسته ای را دستاورد تحریم ها در کشور دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران در طول 30 سال انقلاب همیشه در تحریم بوده که این تحریم ها با وفاق ملی کشور را خودکفا و به توسعه نزدیک ساخته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet