هدر موبایل
1389/07/03 13:48:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده کهنوج:

از اهداف دفاع مقدس و شهدا غافل نشویم

**نماینده مردم کهنوج گفت: اگر به اهداف و آرمان شهدا توجه کرده و آن را در جامعه پیاده کنیم، قطعا این مساله باعث ماندگاری این نظام و خشنودی شهدا و امام(ره) خواهد شد.

محمدرضا امیری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که دوران دفاع مقدس یک دوران طلایی، ماندگار و برگ‌ زرینی در کارنامه‌ی ملت بزرگ و مقتدر ایران است، افزود: نباید از دوران دفاع مقدس و اهدافی که شهدای عزیز و رزمندگان آن دوران داشتند،غافل شویم، ضمن آنکه اجرایی کردن اهداف، آرمان‌ها و منویات امام(ره) و یاران ایشان قطعا نظام را بیمه خواهد شد.

وی افزود: در این میان ممکن است مسایلی مورد غفلت قرار گرفته شده باشد از جمله این که ندانیم شهدا، امام(ره) و رزمندگان دفاع مقدس به دنبال چه هدفی بودند؟

وی با بیان اینکه مهمترین اهداف شهدا و رزمندگان مساله‌ی عزت و اقتدار این نظام و حکومت اسلامی ایران بوده است،‌ تاکید کرد: اهداف دیگر آنها، تنها نگذاشتن مقام عظمای ولایت و حمایت بی‌چون و چرا از ایشان بود که باید به این مساله مهم نیز در شرایط فعلی به عنوان یک فرهنگ به آن توجه کنیم.

امیری ادامه داد: همچنین نباید از فرهنگ ظلم‌ستیزی و مبارزه با متجاوز و استکبار جهانی غفلت کنیم زیراین مساله در افکار و اندیشه‌ی شهدا و رزمندگان ما موج می‌زد و باید این مساله را روز به روز تقویت کرده تا نه تنها در ایران اسلامی بلکه در همه‌ی جوامع اسلامی این روحیه و این روند و افکار و اندیشه‌های آن بزرگواران، جایگاه واقعی خود را پیدا کند.

نماینده مردم کهنوج با تاکید بر انتقال دستاورد‌های دفاع مقدس به نسل‌های بعد از جنگ، خاطرنشان کرد: در این مساله وظیفه‌ی رسانه‌ها، بسیار سنگین بوده و می‌توانند گام‌های موثر و مثبتی بردارند.

امیری با اشاره به حضور خود در دوران دفاع مقدس نیزگفت: آن دوران هر چه بود شهامت، ایثار و جوانمردی و از خودگذشتگی بود.

وی با اشاره به خاطره‌ای از آن دوران گفت: در یکی از عملیات‌ها، پدر و پسری با ما حضور داشتند که پسر مجروح شد و مجروحیت وی به گونه‌ای بود که ترکش به یک باره به صورت وی اصابت کرد و صورتش کاملا غرق در خون شد. در این لحظه حتما باید پدر به گونه‌ای احساسات پدرانه‌ خود را نشان دهد، اما در حالی که تعدادی از رزمندگان دور پسرش را گرفتند تا ببینند وضعیت وی چگونه است، ناگهان فریاد زد او را رها کنید و به کار خودتان ادامه دهید و مشکلی نیست، یا شهید شده یا مجروح. لذا آنجا هرچه بود عشق به خدا و میهن اسلامی بود تا جایی که پدر، فرزند خود را در صحنه‌ی نبرد رها می‌کرد.

نماینده‌ کهنوج با ذکر خاطره‌ دیگری گفت: یکی از رزمندگان در عملیات بدر وقتی برادرش شهید شد چفیه را روی صورت او گذاشت و گفت برگشتم جنازه‌ات را می‌برم، ولی به دلیل حمله شدید دشمن نتوانست جنازه‌ی برادرش را به پشت خط منتقل کند و تا مدت‌ها جنازه‌ی وی مفقود بود و بعد از چند سال جنازه را آوردند.

وی گفت: این‌ها نمونه‌ی ایثارگری‌هایی بود که جوانان ما در جنگ از خود نشان دادند و واقعا جبهه‌ یک دانشگاهی انسان‌ساز و آدم‌ساز بود. شاید صد‌ها سال باید زحمت بکشیم تا بتوانیم مشابه کسانی که در جنگ تربیت شدند را در جامعه‌ی خود به عنوان انسان‌های پاک، ایثارگر و شهادت‌طلب و ظلم‌ستیز تربیت کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet