خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/07/03 14:22:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شهاب‌الدین صدر:

حادثه مهاباد برای انحراف افکار عمومی از مواضع ایران در سازمان ملل بود

**نایب رئیس شورای مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر احمدی‌نژاد به نیویورک و اینکه استکبار تلاش می‌کند توجه افکار عمومی را از مواضع رسمی ایران به موضوعات دیگر جلب کند، گفت: حادثه مهاباد برای انحراف افکار عمومی از مواضع ایران در سازمان ملل بود.

شهاب‌الدین صدر، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به حادثه ترورستی در مهاباد، اظهارداشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون ابرقدرت‌ها به ویژه آمریکا و اسرائیل تلاش می‌کنند تا به انقلاب ما ضربه بزنند که در هر زمانی این طراحی‌ها متفاوت است.

وی با تأکید بر اینکه حمله نظامی، حادثه طبس و کودتای نوژه از مواردی است که گروهک‌های تروریستی علیه جمهوری اسلامی به کار بسته‌اند، تصریح‌کرد: به شهادت‌رساندن ائمه جمعه، وقایع 7 تیر و حوادثی که اخیراً اتفاق افتاد در حقیقت نشان می‌دهد که مبارزه استکبار‌ جهانی به سرکردگی آمریکا و اسرائیل علیه انقلاب و نظام همچنان ادامه دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس به حادثه 11 سپتامبر اشاره کرد و متذکرشد: طراحی 11 سپتامبر را صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها انجام دادند، روز دهم سپتامبر شارون سفر خود را به آمریکا لغو می‌کند و در روز حادثه 2 ساعت سیستم امنیتی شهر از کار افتاده و تمام صحنه را مثل یک فیلم سینمایی فیلمبرداری کردند و هیچ شخصیت مطرح یهودی در میان نزدیک به 3 هزار نفری که کشته شده بودند، وجود نداشت.

وی با تأکید بر اینکه در حقیقت آنها با این اقدام مبارزه با اسلام و انقلاب اسلامی را در دنیا علنی‌تر کردند، یادآورشد: سران سلطه این بهانه را درست کردند و به بهانه بن‌لادن به افغانستان حمله کردند و اشغال عراق هم در همین راستا قرار دارد و این عمل آنها ادامه پیدا می‌کند.

صدر بر همین اساس به اتفاق اخیر و اهانتی که به ساحت مقدس قرآن شده است، اشاره و اضافه‌کرد: استکبار تلاش می‌کند یک مبارزه اصولی و ریشه‌ای علیه اسلام و دین در دنیا و به شکل‌های مختلف طراحی کند؛ در داخل کشور نیز علاوه بر کارهایی که از بیرون طراحی می‌شود گروهک‌های تروریستی منافقین نیز در هر سال کارهای مختلفی را انجام می‌دهند و چهره آنها در نزد مردم ما رسوا و مفتضح است.

وی در عین‌حال حادثه تروریستی در مهاباد را جزء همین پروژه دانست و گفت: در وسط یک پروژه نمادین نظامی در آغاز هفته دفاع مقدس که برای همه مردم ما خاطره عزت و سربلندی و دفاع از مرز و بوم کشور است یکدفعه این کار را انجام دادند که عده‌ای از مردم به شهادت رسیدند و زخمی شدند و در حقیقت می‌خواهند در دنیا علیه منافع ملی ما حرکت کنند.

نایب رئیس شورای مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور کشورمان در سازمان ملل مواضع ایران را اعلام می‌کند، افزود: استکبار تلاش می‌کند توجه را از اعلام مواضع رسمی ایران که در همه دنیا آن را منعکس می‌کند به موضوعات دیگر جلب کند.

وی با تأکید بر اینکه اکنون که توجه مردم دنیا به سازمان ملل و سخنرانی رئیس‌جمهور کشور ما است، آمریکا در داخل کشور توطئه‌ای را انجام می‌دهد، اظهارداشت: ملت ما اقدامات آنها را محکوم ‌کرده و نتیجه‌ای در داخل کشور ندارد.

صدر در خاتمه جمهوری اسلامی ایران را کشوری دانست که با عزم راسخ و یکپارچه ایستاده است و خاطر‌نشان‌کرد: اگر در هر گوشه از ایران اسلامی حادثه‌ای رخ دهد در اراده ملت ایران بی‌تأثیر است؛ برای مثال اتفاقی که در زاهدان رخ داد برای تشدید درگیری‌های مذهبی بود اما هیچ اثری نداشت و در واقع این اقدامات یک طراحی و پروژه است که نظام سلطه قدم به قدم آن را انجام می‌دهد تا کشور را از سیری که در آن قرار دارد متوقف کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet