هدر اصلی
1387/02/31 16:01:00
سرویس بین الملل

بروجردی: باید به سوی جهانی بدون سلاح هسته ای حرکت کنیم

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه باید به سوی جهانی بدون سلاح هسته ای حرکت کنیم، تصریح کرد: قدرت هایی که نسل جدید بمب های هسته ای را می سازند و آزمایش می کنند باید از سوی جامعه جهانی مورد سوال قرار گیرند.

به گزارش خانه ملت، "رادویکو بوگویویچ" قائم مقام وزیر امور خارجه صربستان روز سه شنبه با "علاءالدین بروجردی" رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار ضمن ابراز خشنودی از روند رو به توسعه مناسبات دو جانبه در همه زمینه ها، نقش پارلمان ها را در تعمیق و ارتقاء روابط دوجانبه بسیار حائز اهمیت خواند و افزود: دو کشور زمینه های فراوانی برای همکاری های دو جانبه و بین المللی دارند و نمایندگان دو ملت نقش مهمی در تعمیق و ارتقاء سطح مناسبات دارند.

وی در ادامه تبلیغات غرب درباره وضع حقوق بشر در ایران را مغرضانه و دور از واقعیت خواند و افزود: سرو صدای غربی ها دراین باره بازی سیاسی است و باوجود همه این فشارها و تحریم ها و قطعنامه ها ارتباطات ایران با سایر کشورها در حال توسعه و گسترش روزافزون است.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دوران انحصار دانش ها و علوم سپری شده است، به استفاده صلح آمیز کشورمان از انرژی هسته ای اشاره کرد و گفت : ایران در زمینه مسائل هسته ای خواستار چیزی فراتر از NPT و مقررات آژانس بین المللی انرژی هسته ای نیست.

وی با بیان اینکه باید به سوی جهانی بدون سلاح هسته ای حرکت کنیم افزود: قدرت هایی که نسل جدید بمب های هسته ای را می سازند و آزمایش می کنند باید از سوی جامعه جهانی مورد سوال قرار گیرند.

بروجردی با اشاره به شرایط منطقه و بحران های افغانستان، عراق و لبنان گفت: سیاست ایران کمک به حل این بحران ها و استقرار امنیت و ثبات پایدار در این کشورهاست اما آمریکا برای توجیه حضورش در منطقه علاقه مند است این بحران ها بصورت کنترل شده ادامه یابد.

بوگویویچ قائم مقام وزیر امور خارجه صربستان نیز در این دیدار بر علاقمندی کشورش برای توسعه و گسترش مناسبات همه جانبه با ایران تاکید کرد و گفت: ایران برای صربستان شریکی بسیار مهم است.

وی افزود: صربستان خواستار توسعه و تقویت مناسبات اقتصادی، سیاسی و پارلمانی با ایران است.

قائم مقام وزیر امور خارجه صربستان در ادامه با اشاره به برنامه هسته ای ایران گفت: صربستان همواره از حق همه کشورها برای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای دفاع کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet