ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/07/03 17:08:00
سرویس سیاسی
سبحانی‌نیا با اشاره به پیشنهاد احمدی نژاد در سازمان ملل؛

نظام سلطه چاره‌ای جز دخالت غیرمتعهدها در مدیریت جهانی ندارد

**عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با استقبال از پیشنهاد رئیس جمهور در سازمان ملل مبنی بر نام‌گذاری دهه آینده به نام "دهه مدیریت مشترک جهان"، اعلام کرد: نظام سلطه چاره‌ای جز این ندارد که کشورهای جهان سوم و غیرمتعهدها را در مدیریت بین‌المللی دخالت دهد.

"حسین سبحانی‌نیا" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به سخنان سه شنبه شب رئیس جمهور در اجلاس توسعه هزاره سوم سازمان ملل، خاطرنشان کرد: در اینکه امروز در عرصه جهانی بیشتر سیاست های نظام سلطه حاکم است و این کشورها از ابزارهای بین المللی برای استحکام خود استفاده می برند، شکی نیست.

نماینده نیشابور با ناعادلانه خواندن نظام حاکم برجهان، تصریح کرد: تردیدی هم برای تغییر ساختار و از هم پاشیدن نظام فعلی حاکم بر دنیا وجود ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ادامه داد: جمهوری اسلامی به دلیل اینکه سیاست بین المللی موجود در دنیا را قبول ندارد، پرچم تغییر را در دست گرفته و حرکت خوبی را برای تغییر این ساختار شروع کرده است.

وی با اشاره به طرح هر ساله موضوع تغییر ساختار شورای امنیت سازمان ملل در مجمع عمومی این سازمان از سوی جمهوری اسلامی، گفت: به اعتقاد من تلاش هایی که تهران برای تغییر مدیریت جهانی شروع کرده، قطعا به نفع کشورهای جهان سوم تمام خواهد شد.

سبحانی نیا با تاکید بر اینکه نظام سلطه و استکبار چاره ای جز این ندارد که کشورهای جهان سوم و غیرمتعهدها را در مدیریت بین المللی دخالت دهد، افزود: تلاش جمهوری اسلامی برای تغییر مدیریت جهانی هرچند ممکن است، امری زمان بر باشد؛ اما در نظام بین المللی از آن گریزی نیست.

"محمود احمدی نژاد" رئیس جمهور سه شنبه شب، طی سخنانی در اجلاس توسعه هزاره سوم سازمان ملل با بیان اینکه هزاره سوم باید هزاره تلاش برای برپایی نظمی جدید و مدیریتی پاک و صالح در جهان و در مراکز اصلی قدرت آن باشد، پیشنهاد کرد که دهه آینده، "دهه مدیریت مشترک جهان" نامگذاری شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet