هدر موبایل
1389/07/03 17:31:00
سرویس اقتصادی
درخواست نماینده مرودشت:

مسئولان چاره‌ای برای مشکلات کشاورزان بیاندیشند

**نماینده مرودشت در جریان برگزاری یادواره سرداران و ۱۲۰۰ شهید شهرستان مرودشت که با حضور رئیس مجلس برگزار شد خواستار برگزاری جلسه ویژه با حضور مجمع نمایندگان استان فارس وزیر نیرو، و وزیر جهاد کشاورزی برای رفع مشکل خشکسالی استان فارس شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسن شعبانپور نماینده مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد که در جمع مردم شرکت کننده در یادواره سرداران و 1200 شهید شهرستان مرودشت سخنرانی می کرد، با بیان این مطلب که در ظرف پنج سال گذشته خشکسالی موجب شده است که تولید گندم در این منطقه به یک سوم میزان سال 84 برسد، بر لزوم چاره‌اندیشی برای رفع خشکسالی تاکید کرد و گفت: از رئیس مجلس که در این جلسه حضور دارند و مردم با ایمان مرودشت را از نزدیک ملاقات کرده اند خواهش می کنیم که در بازگشت به تهران دستور تشکیل جلسه ای ویژه با حضور وزیر نیرو، وزیر جهاد کشاورزی و اعضای مجمع نمایندگان استان فارس برای تدبیر جهت رفع خشکسالی در این استان را صادر کنند.

نماینده مردم مرودشت که در سخنان خود با خیرمقدم به مردمی که برای حمایت از هشت سال ایثارگری شهدا در این یادواره گرد آمده بودند از حضور لاریجانی در این یادواره تشکر کرد و گفت: در جریان هستیم که رئیس مجلس با وجود مشکلات زیاد دعوت مردم مرودشت را پذیرفتند و برای بزرگداشت شهدای مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد به این شهر آمدند.

شبانپور با اشاره به اینکه مرودشت پرجمعیت ترین استان فارس بعد از شیراز است، گفت: این شهر قطب کشاورزی کشور است و امروز که خشکسالی در این شهر موجب مشکلات عدیده اقتصادی برای کشاورزان شده است، از مسئولان خواهش می کنیم که هرچه سریعتر چاره ای بیاندیشند.

وی همچنین با اشاره به وضعیت گردشگری این شهر افزود: 30 درصد آثار گردشگری در کشور در مرودشت است اما آنچنان که لازم است به آن توجه نمی شود.

نماینده مردم مرودشت با بیان این مطلب که این شهرستان به اندازه پنج استان مالیات به دولت می دهد گفت: امروز بحث آب شرب مشکلی جدی برای ما و استان فارس به خصوص در مناطق روستایی است و امیدواریم با برنامه ریزی در برنامه پنجم توسعه و همت مسئولان این مشکل هرچه سریعتر حل شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet