خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/07/03 17:36:00
سرویس فرهنگی
حیدری دستنایی:

سیاست بومی سازی سیستم دانشگاهی کشور را دچار مشکل می‌کند

**سخنگوی کمیسیون آموزش با بیان اینکه در بومی سازی دانشگاه ها عدالت آموزشی رعایت نمی شود گفت: این طرح از جامعیت برخوردار نیست، ناقص و کم بازده است و در آینده سیستم دانشگاهی کشور را دچار مشکل می کند.

  "نورالله حیدری دستنایی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص سیاست انتقال دانشجویان به محل سکونتشان و بومی گزینی دانشگاه ها اظهار داشت: فی نفسه با بومی گزینی دانشگاه ها موافق هستم اما نباید در اجرای سیاست ها ی آموزشی دچار افراط و تفریط شد و به این موضوع یک جانبه نگاه کنیم.

نماینده اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی  افزود: درست است که اجرای این طرح می تواند موجب کاهش بسیاری از ناهنجاری ها، چالش ها و مراودات غیر اخلاقی شود  اما این حرکت باید در برنامه ریزی کلان و همه جانبه صورت گیرد و در آن موارد دیگری مانند سطح کیفی و علمی دانشگاه ها  نیز در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه وزارت علوم نباید مخالفت با این طرح را با عباراتی مثل مخالفت با یک حرکت اسلامی تعبیر کند گفت: اینگونه برنامه ها  از جامعیت برخوردار نیست  و در آینده سیستم دانشگاهی کشور را دچار مشکل می کند.

حیدری دستنایی تاکید کرد: توزیع امکانات در دانشگاه های کشور به یکسان نیست  و دسترسی به بسیاری از امکانات و تجهیزات آموزشی فقط در دانشگاه های تهران و چند استان دیگر امکان پذیر است و طبیعی است که یادگیری و و سطح سواد در این دانشگاه ها بالاتر است.

سخنگوی کمیسیون آموزش افزود: بر همین اساس در طرح بومی سازی عدالت آموزشی رعایت نمی شود و حق دانشجویانی که برای رسیدن به این امکانات  آموزشی تلاش کردند و موفق به کسب رتبه بالاتر و ورود به این مراکز دانشگاهی شدند ضایع می شود.

وی با بیان اینکه این سیاست ناقص و کم بازده است تصریح کرد: مسلما کسانی که در دانشگاه های بهتر تدریس کرده اند موقعیت های بهتری برای فعالیت های اجتماعی بهتر خواهند داشت و در این مسیر در حق کسانی که از مناطق محروم هستند و شایستگی صاحب شدن موقعیت های اجتماعی  را دارند اجحاف می شود.

حیدری دستنایی با بیان اینکه دراین طرح فرصت های برابر آموزشی فراهم نمی شود خاطر نشان کرد: از آنجا که بعید است وزارت علوم بتواند در یک مدت کوتاه امکانات مناسب آموزشی در دانشگاه های مناطق محروم را فراهم کند و سطح علمی را در این دانشگاه ها ارتقاء دهد  اجرای این طرح  دانشجویان نخبه را دچار وضعیت نامطلوبی می کند. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet