خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/07/03 17:51:00
سرویس بین الملل
آلیا در گفتگو با خانه ملت:

رییس جمهور پاشنه آشیل حاکیمت آمریکا را هدف قرار داد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی حادثه ۱۱ سپتامبر را پاشنه آشیل حاکمیت آمریکا دانست و تاکید کرد: رییس جمهور با طرح هوشمندانه پیشنهاد تشکیل گروه مستقل حقیقت‌یاب برای بررسی حادثه ۱۱ سپتامبر، پاشنه آشیل حاکمیت آمریکا را هدف قرار داد.

"فاطمه آلیا" نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت با مثبت ارزیابی کردن سخنرانی رییس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل اظهار داشت: ششمین سخنرانی رییس جمهور به مانند پنج سخنرانی قبلی ایشان در مجمع عمومی سازمان ملل حاوی محورهای جدید و قابل توجهی بود.

وی افزود: توجه وی به مسایل و هشدار دادن به جهانیان در خصوص جایگاه زنان مفهوم بسیار عمیقی دارد؛ چرا که پایداری دنیا و پیشرفت سالم بستگی به استحکام خانواده دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اصلاح ساختار سازمان ملل را یک ضرورت اجتناب ناپذیر دانست و گفت: نظام مدیریتی امروز دنیا یک نظام بیمار، ناعادلانه و معیوب است و برای اصلاح این نظام باید در قدم اول ساختار سازمان ملل متحد به عنوان یک نهاد تاثیرگذار بین المللی اصلاح شود که این موضوع به خوبی و با صراحت از سوی رییس جمهورکشورمان مطرح شد.

این نماینده اصولگرای مجلس مهمترین پیشنهاد رییس جمهور در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل را طرح پیشنهاد تشکیل گروه مستقل حقیقت‌یاب برای بررسی حادثه 11 سپتامبرعنوان کرد و خاطر نشان ساخت: رییس جمهور با طرح هوشمندانه این پیشنهاد پاشنه آشیل حاکمیت آمریکا را هدف قرار داد.

آلیا ادامه داد: بعد حادثه 11 سپتامبر و در چند سال گذشته آمریکا به بهانه مبارزه با تروریسم و ایجاد امنیت به کشورهایی چون افغانستان، پاکستان و عراق حمله کرده و به اشغالگری پرداخته است.

وی با تاکید بر اینکه ماهیت این حادثه باید مشخص و معلوم شود، تصریح کرد: در روزهای اول بعد از این حادثه بدون هیچگونه تحقیق و بررسی انگشت اتهام به سوی مسلمانان گرفته شد و در این سالها فشارهای زیادی به مسلمانان وارد شد.

این نماینده تهران افزود: آمریکا و حامیانش به بهانه مبارزه با تروریسم کانون‌های حمایت از تروریسم را تقویت می کنند و اگر سریعتر چاره‌ای برای این موضوع اندیشیده نشود مطمئنا در چند سال آینده 11 سپتامبر نیز سرنوشت هولوکاست را پیدا خواهد کرد که اجازه هیچگونه تحقیق، پژوهش و بررسی در مورد آن داده نمی شوذد.

عضو کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه پیشنهاد رییس جمهور مبنی بر تشکیل گروه مستقل حقیقت یاب مقامات آمریکایی را به واکنش وادار کرده است، اظهارداشت: همه دنیا دیدند که چگونه بعد از طرح این پیشنهاد مقامات آمریکایی به تکاپو افتادند و با موضع گیری‌های شتاب زده و منفعلانه نشان دادند که در پشت این حادثه حقایقی نهفته است.

این نماینده مجلس در ادامه به سایر پیشنهادهای رییس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل اشاره کرد و گفت: توجه دادن دنیا به اینکه جمهوری اسلامی ایران پرچمدارخلع سلاح هسته‌ای در دنیاست نکته بسیار مهم و قابل توجهی است.

آلیا در پایان با تاکید براینکه تمامی پیشنهادهای رییس جمهور در راستای ایجاد و استقرار نظام صلح و عدالت محور در دنیا است خاطر نشان ساخت: مطمئنا عملیاتی کردن این پیشنهادها با وجود نظام مدیریتی فعلی دنیا تا حدودی مشکل و نیازمند گذشت زمان است؛ اما می تواند نوعی جریان سازی علیه تفکر حاکم بر دنیا که تحت تاثیر رسانه ها و تبلیغات غرب قرار دارد باشد و افکار عمومی دنیا را به سمت تغییر و تحول سوق دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet