هدر موبایل
1389/07/03 17:57:00
سرویس فرهنگی
نایب رییس کمیسیون قضایی مجلس:

وزارت دفاع پاکسازی مین غرب کشور را در اولویت قرار دهد

**نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود گذشت ۲۲ سال از پایان جنگ تحمیلی عراق علیه ایران متاسفانه در غرب کشور مردم همچنان با مشکلات مربوط به وجود میادین مین و اثار و تبعات جنگ دست به گریبانند و انتظار داریم دولت، وزارت دفاع پشتیبانی نیروهای مسلح نسبت در پاکسازی مناطق الوده به مین با سرعت بیشتری عمل کنند.

"فرهاد تجری" در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص هفته دفاع مقدس اظهارداشت: روند پاکسازی میادین مین در شهرستان های سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب که  مردمانشان  رشادت های جاودانه ای در طول جنگ از خویش نشان دادند و استحقاق توجه ویژه ای هستند به کندی به پیش می رود.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: قرار گرفتن نام گیلانغرب به عنوان دومین شهر مقاوم پس از خرمشهر برگ زرینی است از رشادت ها و دلاوری های شیرزنان و غیورمردان کرد در هشت سال دفاع مقدس و اگر رشادتها و از خودگذشتگی های مردم گیلانغرب نبود عراق می توانست با فتح ارتفاعات استراتژیک منطقه اراضی وسیعی را به اشغال در آورد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: استان کرمانشاه به دلیل موقعیت استراتژیکی که دارد در طول دفاع مقدس آماج انواع حملات زمینی، توپخانه ای، موشکی و بمباران های خوشه ای و حتی شیمیایی قرار گرفت.

تجری یاداورشد: بمباران شیمیایی عراق در روستای زرده کرند غرب و دالاهو موجب شده است مردم این مناطق با انواع مشکلات و بیماری های نظیر سرطان خون، پوست و ریه مواجه شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet