خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/07/03 18:22:00
سرویس سیاسی

نمایندگان پارلمان پاکستان، خواستار آزادی صدیقی شدند

**احزاب سیاسی درپارلمان پاکستان با صدور بیانیه‌ای مشترک صدور حکم ۸۶ سال حبس برای زن دانشمند پاکستانی در آمریکا را محکوم کردند و خواستار آزادی وی شدند.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه انگلیسی دیلی تایمز پاکستان، نمایندگان احزاب سیاسی در پارلمان پاکستان با صدور بیانیه ای مشترک علیه اقدام آمریکا و زندانی کردن "عافیه صدیقی" خواستار آزادی وی شدند.

براساس این گزارش، "رحمان مالک" وزیر کشور پاکستان که در پارلمان این کشورحضور یافته بود، گفت: ما از هر وسیله ای برای بازگرداندن "عافیه صدیقی" به پاکستان استفاده خواهیم کرد.

وزیر کشور خطاب به نمایندگان حاضر در پارلمان پاکستان گفت: دولت بار دیگر نامه ای برای آزادی دکتر صدیقی و بازگرداندن وی به پاکستان به دولت آمریکا خواهد نوشت.

مالک همچنین در پارلمان پاکستان تاکید کرد: دولت پاکستان از دولت آمریکا می خواهد تحت کنوانسیون های سازمان ملل متحد برای تبادل زندانیان به دلایل بشردوستانه، در این حکم تجدید نظر کند و صدیقی را به ما تحویل دهد تا بر اساس قوانین پاکستان محاکمه شود.

وی درادامه تصریح کرد: پاکستان از امریکا می خواهد، دانشمند پاکستانی و مادر 2 فرزند را که در آمریکا به 86 سال حبس محکوم شده است را به کشورش بازگرداند.

نمایندگان پارلمان پاکستان نیز حکم صدیقی را ناعادلانه توصیف کردند و خواستار آزادی هرچه سریعتر وی شدند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet