هدر موبایل
1389/07/03 19:04:00
سرویس سیاسی
/لاریجانی در مراسم یادبود سرداران و 1200 شهید مرودشت- کامل/

باید به امریکایی‌ها مدال شرارت بین‌المللی داد

**رییس مجلس شورای اسلامی اوباما را یک شرور بین‌المللی معرفی کرد و تاکید کرد که باید به امریکایی‌ها مدال شرارت بین‌المللی داد.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع صمیمی مردم شهرستان مرودشت در مراسم یادبود سرداران و 1200 شهید این شهرستان به ایراد سخنرانی پرداخت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت رئیس مجلس شورای سالامی که در بدو ورود به مرودشت با استقبال گرم مردم این شهر مواجه شد با حضور در محل برگزاری این مراسم بعد از بازدید نمایشگاهی که به مناسبت هفته دفاع مقدس در محل برگزاری یادواره برگزار شده بود در جمع مردم مرودشت حضور یافت.

لاریجانی در این مراسم که با حضور جمع کثیری از مردم خانواده های شهدا، مسئولان اجرایی و نمایندگان استان فارس برگزار شده بود با تشکر از نمایندگان مسئولان و مردمی که امکان حضور وی را در این مراسم فراهم کرده بودند، گفت: نمایندگان استان فارس نمایندگان پرکاری هستند که مدافع پرتوان مردم استان فارس در مجلس محسوب می شوند و آنچه در توان ما است برای رفع مشکلات مردم استان فارس انجام خواهیم داد.

رئیس مجلس با بیان این مطلب که استان فارس از ظرفیت بالایی در زمینه های فرهنگی و زیارتی برخوردار است، گفت: این استان که توده مردم آن به شهادت و انقلاب علاقمندند باید بدانند که بستر این علاقمندی در دینداری مردم این استان است.

 

سنت برگزاری یادواره برای شهدای دفاع مقدس قابل تقدیر است 

وی در ادامه با تشکر از سنت برگزاری یادواره و بزرگداشت برای شهدای دفاع مقدس گفت: این بزرگداشت ها فرهنگ جهاد و شهادت را به نسل های بعد منتقل می کنند و نسل آینده باید بداند که شهدا در عهد و پیمان خود با خدای خود باقی مانده اند و این راهی بود که نظام دینی ما در پیش پای آنان گذاشته بود.

لاریجانی با بیان این مطلب که توجه به شهادت در سنت اسلامی به خاطر پیمانی است که مومنان با خدای خود بسته اند، به نامه حضرت علی به مالک اشتر اشاره کرد و گفت: حضرت علی (ع) در نامه ای به مالک اشتر می گویند ای کاش خداوند پایان کار من و تو را نیک بختی و شهادت قرار دهد.

وی همچنین افزود: بهترین و بالاترین میثاق خداوند شهادت است و امیدواریم این راه و رسم همچنان پایدار بماند.

 

شهادت طلبی جوانان شرق و غرب را به ستوه آورد

رئیس مجلس با اشاره به سال های دفاع مقدس گفت: این شهدا بوده اند که شرق و غرب را به دفاع خود به ستوه آورده اند و امروز سرافرازی ما در گرو جانفشانی شهدا است.

لاریجانی با تاکید بر اینکه لازمه توجه به آرمان های انقلاب و درک آن توجه به شهادت و درک موضوع شهادت است، گفت: نهضت شهادت و فکر جهادی به پیدایش نهضت استقامت و پایداری در کشور منجر شده است که این استقامت موجب ترقی و رشد و جلوگیری از وابستگی آن به بیگانگان است.

وی با بیان این مطلب که تفکر اولیای ما جهادی است، به شعری از امام حسین (ع) اشاره کرد و گفت: امام حسین (ع) در شعری می فرمایند که اگر بناست بدن های ما که ساخته شده است تا از بین برود چرا در راه خدا قطعه قطعه نشود.

 رئیس مجلس که در جمع ایثارگران استان فارس سخن می گفت با بیان این مطلب که جهاد در نقطه کانونی تفکر اسلامی قرار دارد، گفت: یکی از دلایلی که امریکایی ها بعد از یازده سپتامبر تلاش می کردند تفکر جهادی را در میان ملل اسلامی از بین ببرند، این بود که اگر روحیه جهادی در بین مسلمانان وجود داشته باشد آنها نمی توانند سلطه خود را در جهان اسلام گسترده کنند.

لاریجانی با تشریح خصوصیات کسانی که از جهاد رویگردان می شوند گفت: اگر کسی از جهاد رویگردان شود خداوند بصیرت را از او می گیرد و همچنین جوامعی که افراد آن از جهاد رویگردان شوند لباس لذت را خواهند پوشید.

رئیس مجلس خطاب به مردم مرودشت گفت: نگاهی به اطراف ایران بیاندازید و سیل کشورهایی را ببینید که با منابع نفتی فراوان و صاحب ملسمان بیشمار تنها با یک تشر امریکا از مواضع خود عقب نشینی می کنند چرا که آنها از عنصر جهاد فاصله گرفتند.

 

حقایق جنگ و انقلاب باید درست منتقل شود

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سی سال از آغاز دفاع مقدس می گذرد اشاره ای به تاریخ هشت سال جنگ تحمیلی کرد و گفت: حقایق جنگ و انقلاب باید درست منتقل شود و مردم بدانند که امریکا در سال 59 هر کاری که می توانست برای زمین گیر شدن انقلاب ما انجام داد و در نهایت به سراغ مزدوری مانند صدام رفت.

وی با اشاره به اینکه پشت صحنه بسیاری از ناآرامی ها اتفاقات اول انقلاب به امریکا برمی گردد گفت: امریکا از ترفندهای فراوانی که برای زمینگیر کردن انقلاب به کار بسته بود نتیجه نگرفت؛ چرا که ملتی فداکار به رهبری حضرت امام در برابر آنان ایستاده بود و این شد که آنان در نهایت مجبور شدند فردی مانند صدام را اجیر کند تا به انقلاب اسلامی ایران لطمه بزند.

رئیس مجلس با بیان این مطلب که مدرسه دفاع مقدس پیام های مختلفی دارد، گفت: اگر تاریخ جنگ را نگاه کنیم تا سال 60 در جبهه و جنگ با مشکل مواجه بودیم اما بعد از سال 60 مشکلات ما رفع شد چرا که بنی صدر که تا سال 60 فرماندهی کل قوا را در اختیار داشت در روند مبارزه مردم ایران اخلال ایجاد می کرد و تنها شعار می داد.

وی افزود: هنگامی که امام(ره) این فرد را از صحنه سیاسی کشور خارج کرد و فرماندهی کل قوا را از وی گرفت، شرایط جنگ عوض شد. حصر آبادان شکسته شد، بستان فتح شد و در نهایت رسیدیم به فتح خرمشهر که صحنه جنگ را عوض کرد.

 

شورای امنیت بی آبرو در دوران دفاع مقدس حامی صدام بود

لاریجانی با انتقاد شدید از شورای امنیت گفت: در طول دفاع مقدس این شورای امنیت بی آبرو، هشت قطعنامه صادر کرده است که این قطعنامه ها تا وقتی عراق در خاک ما بود موضع گیری برای پایان جنگ نداشتند؛ اما به محض آزادسازی خرمشهر شرایط به حرف های آنان عوض شد.

وی با بیان این مطلب که اگر کار در دست نیروهای حزب اللهی و پیروان حضرت امام باشد و آنها یک صدا در کنار یکدیگر کار کنند و موفق به انجام امور بزرگی خواهند شد، گفت: در طول دوران دفاع مقدس توده مردم پیرو مرجعیت بودند و با راهنمایی های حضرت امام یک صدا در جبهه شرکت می کردند؛ اما  عده ای در گوشه و کنار این مملکت توی دل ملت را خالی می کردند که آنها دو دسته بودند. یک دسته منافقین و یک دسته ملی گراها و آنان به جای اینکه برای سرزمین خود دغدغه داشته باشند مبارزان را تمسخر می کردند و حرف هایی برای سست اراده مردم می زدند.

لاریجانی در ادامه خطاب به حاضرین در بزرگداشت شهدا گفت: از شما سوال می کنم امروز که اینجا برای بزرگداشت شهدا گرد آمده ایم آیا از اینکه راه شهادت را دنبال کرده ایم متضرر شده ایم یا به پیروزی رسیده ایم؟ چه کسی ضرر کرد، ملت ما یا کسانی که در مقابل آنان بوده اند؟

 

دفاع امریکا و غرب از حقوق بشر خنده دار است

وی در ادامه با بیان این مطلب که صحبت ها امریکا و غرب در حمایت از حقوق بشر خنده دار است، گفت: امریکایی ها بعد از فتح خرمشهر هر کاری که خلاف حقوق بشر بود انجام دادند و حتی با سلاح های شیمیایی از صدام دفاع کردند و نمی دانیم امروز با چه رویی ادعای دفاع از حقوق بشر را دارند.

وی با اشاره به سخن امام خمینی در مورد نه شرقی و نه غربی بودن انقلاب گفت: کمک همزمان شوروی به عراق در آن برهه که این دو کشور با یکدیگر تضاد منافع داشتند تعجب برانگیز بود اما حقیقت سخن امام در نه شرقی، نه غربی بودن انقلاب ما را نشان می دهد.

همچنین افزود: غربی ها نه تنها با ارائه تسهیلاتی در حمایت از عراق، در برابر ملت ما ایستادند؛ بلکه اسرائیل را هم برای حمله به لبنان تحریم کردند که در هر دو مورد دچار اشتباه شدند، چرا که حمله به لبنان باعث تولد حزب الله و مقاومت لبنان شد چون تفکر شیعی تفکری جهادی است و مقاومت.

وی با بیان اینکه مشکل ما با صهیونیستی ها دائمی است، گفت: ما با صهیونیست ها اختلاف مبنایی داریم چرا که فکر ما توحیدی است و آنها چنین تفکری ندارند آنها به فکر غصب هستند و انقلاب ما عدالتخواه است.

رییس قوه مقننه با بیان اینکه هرچه جنگ طولانی تر می شد کینه ما نسبت به امریکا عمیق تر می شد، گفت: امریکایی ها بعد از جنگ هم با روش های دیگری ستم خود را به ملت ایراد ادامه دادند. من نمی دانم که امروز رئیس جمهور امریکا با چه رویی می گوید دنبال کمک به ملت ایران هستیم، اوباما باید بداند یک شرور بین المللی است.

سخنان رئیس مجلس که با تکبیرها و همراهی های حضار مورد تشویق قرار می گرفت اینچنین ادامه یافت: امریکایی ها همیشه در کار مشکل آفرینی برای ملت ایران بودند.

 

باید به امریکایی ها مدال شرارت بین المللی داد

رئیس مجلس با اشاره به دشمنی تاریخی امریکا با ملت ایران گفت: در مورد قطعنامه اخیر و مسائل هسته ای که امریکا ابتدا با میانجی کردن دو کشور در صدد رسیدن به اهداف خود بود با تغییر مسیر مذاکرات فریبکاری خود را به خوبی نشان داد.

وی با بیان اینکه باید در برخورد با امریکایی ها تدبیر داشته باشیم، به سخنان مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در اوایل به قدرت رسیدن اوباما که با ادعای تغییر از سوی او همراه بود، در سخنرانی مهم خود در مشهد نسبت به فریبکاری امریکایی ها اعلام خطر کردند و ما باید همواره نظرات مقام معظم رهبری را در این مورد، مورد توجه خود داشته باشیم.

وی با بیان اینکه همان عواملی که در دفاع مقدس عامل پیروزی شد امروز هم می تواند ملت ایران را به پیروزی برساند گفت: اگر ملت همان مسیری را که شهدا طی می کردند پیگیری کند امریکای ها نمی تواند مانع اراده ملت ایران شوند و مطمئناً شکست خواهند خورد.

 

نباید مسائلی را که باعث ایجاد اختلاف در کشور می شود، مطرح کرد

رئیس مجلس با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم حفظ وحدت میان مسئولان نظام و مردم گفت: نباید مسائلی که باعث ایجاد اختلاف در کشور می شود، مطرح کرد و همه باید خود را تابع رهبری بدانند چرا که این تبعیت مانع بروز مشکل در کشور است.

وی که با فریادها و تکبیرهای حضار تشویق می شد ادامه داد: غیرت شما و این روحیه وحدت بین ملت باعث یاس دشمن خواهد شد و دوستداران انقلاب باید تلاش کنند در کشور مسئله سازی نشود و تمام تلاش آنان در پیروی از فکر روحانیت و پاسداری از خون شهدا باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet