هدر موبایل
1389/07/04 07:52:00
سرویس سیاسی
سبحانی‌نیا:

برخی به دنبال مخدوش کردن چهره مجلس هستند

**عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تلاش برخی برای مخدوش کردن چهره مجلس ،خاطرنشان ساخت: مجلس قوی، مصالح نظام را در عرصه داخی و بین‌المللی تضمین کرده و آن را پایدار می کند.

"حسین سبحانی نیا" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به اقداماتی که برای تخریب چهره مجلس صورت می گیرد، خاطرنشان کرد: می بینیم که در فضای موجود کشور برخی با اهدافی خواستار زیر سوال بردن و مخدوش کردن چهره مجلس هستند.

نماینده نیشابور با اظهار اینکه قطعا هیچ گاه تخریب مجلس به مصلحت کشور نیست، خاطرنشان ساخت: مجلس قوی، مصالح نظام را در عرصه داخی و بین المللی تضمین کرده و آن را پایدار می کند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان با تصریح اینکه برخی بدشان نمی آید خاصیت مجلس را گرفته و آن را چرخ چندم کشور قلمداد کنند، افزود: این تلاش ها در حالی صورت می گیرد که مجلس تنها جایگاهی است که می تواند جلوی بی قانونی‌ها و برخی حرکت هایی که به ضرر نظام است، بایستاد.

وی ادامه داد: به همین دلیل است که برخی‌ها به دلیل جایگاهی که مجلس در میان افکار عمومی جامعه دارد، سعی می کنند ذهنیت دیگری برای مردم ایجاد کنند.

سبحانی‌نیا با اظهار اینکه اقدام برای تضعیف مجلس از طرف هرکس که باشد به مصلحت نظام نیست، خاطرنشان کرد: رهبری و امام درباره حفظ جایگاه قوای سه‌گانه تاکیدات بسیاری داشتند و براین نکته تاکید فرموده‌اند که حرمت روسای قوا حتما باید حفظ شده و با اقداماتی که در این زمینه صورت می گیرد، برخورد شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تاکیدهای مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ وحدت و همدلی میان قوای سه گانه، خاطرنشان ساخت: امام راحل و مقام معظم رهبری همواره در فرمایشات خود درباره مجلس، جایگاه ویژه‌ای برای قوه مقننه در نظر داشتند و الان هم همین موضوع وجود دارد.

سبحانی نیا با تاکید بر اینکه مصلحت کشور با حضور مجلس قوی تامین می شود، اظهار کرد: آنهایی که به دنبال تخریب و تضعیف مجلس هستند برنامه های دراز مدتی دارند که مجلس اگر قدرتمند باشد آنها در بلند مدت نمی توانند به اهداف خود برسند.

وی با اشاره به تفکیک وظایف قانونی قوای سه گانه در کشور، خاطرنشان کرد: قانون جایگاه دولت و مجلس و همه نهادها را مشخص کرده و نه مجلس و نه دولت فراتراز قانون نمی توانند، حرکت کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی با اظهار اینکه براساس قانون اساسی دولت نمی تواند قانونگذاری کند، افزود: همین قانون اختیاراتی همچون سوال، استیضاح و رای عدم کفایت به رئیس جمهور به مجلس داده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet