هدر موبایل
1389/07/04 08:04:00
سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون کشاورزی عنوان کرد:

لزوم توجه به کشاورزان در روند اجرای قانون هدفمندی

**سخنگوی کمیسیون کشاورزی با اشاره به اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها در روزهای آتی بر لزوم حمایت ویژه از کشاورزان در جریان اجرای این قانون تاکید کرد و گفت: دولت در جریان اجرای قانون هدفمندی باید نهایت توجه را به کشاورزان که عمدتا جزو اقشار آسیب پذیر و محروم جامعه هستند، داشته باشد.

"عیسی جعفری" نماینده بهارو کبودراهنگ و سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت ضمن تاکید بر لزوم اجرای هرچه سریعتر قانون هدفمند کردن یارانه‌ها ، بر ضرورت حمایت برنامه‌ریزی شده از بخش کشاورزی تاکید کرد و گفت: با توجه به اهمیت استراتژیک کالاهای کشاورزی در استقلال سیاسی و اقتصادی کشور لازم است در جریان اجرای قانون هدفمندی، توجه ویژه‌ای به این بخش و بخصوص کشاورزان شود تا از آثار منفی و فشارهای اقتصادی اجرای این قانون بر زندگی این گروه کاسته شود.

نماینده مردم کبودراهنگ و بهار با اشاره به افزایش قیمت حامل‌های انرژی بعد از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، گفت: بخش عمده‌ای از زندگی کشاورزان و فعالیت‌های آنان نیاز به سوخت دارد که با افزایش قیمت این محصولات، در صورت فقدان سیاست‌های حمایتی به این قشر از مردم که عموما جزو اقشار آسیب پذیر و محروم جامعه هستند، فشار وارد خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی همچنین با هشدار در مورد تاخیر در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، افزود: تاخیر در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و تخلف از وعده‌های داده شده موجب خسارت‌های فراوانی به نظام اقتصادی و سیاسی ما خواهد شد و بهتر است دولت طبق وعده خود این قانون را در آبان ماه اجرا کند تا جامعه را از فشار روانی حاصل از بلاتکلیفی در مورد این موضوع رهایی بخشد.

جعفری همچنین از پرداخته نشدن به برخی زیرساخت‌های لازم جهت اجرای این قانون، انتقاد کرد و گفت: در بسیاری از شهرستان‌های کوچک و دور از مرکز ، بسیاری از زیرساخت‌های لازم برای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، آماده نشده است که از جمله این زیرساخت‌ها می‌توان به گسترش سیستم حمل و نقل عمومی اشاره کرد.

وی همچنین افزود: امیدواریم با وحدت و همدلی میان مسئولان و کارگزاران نظام، این جراحی بزرگ اقتصادی در آینده نزدیک به مرحله اجرا برسد و با حرکت دقیق دولت در مسیر مصوبات مجلس، این قانون به نحو احسن اجرایی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet