هدر موبایل
1389/07/04 08:41:00
سرویس فرهنگی
فرهمند:

بیکاری عامل اصلی افزایش آمار طلاق در کشور است

**نماینده مردم بافق و مهریز مهاجرپذیری و مساله اشتغال را از عوامل اصلی افزایش آمار طلاق در کشور عنوان کرد.

"کاظم فرهمند" در گفت وگو با هفته نامه بشارت نو گفت: یکی از علت‌های اصلی طلاق در استان مساله اشتغال است.

وی به دلایل افزایش نرخ بیکاری در استان اشاره کرد و گفت: اخیراً وضعیت خشکسالی را در هشت سال گذشته داشته‌ایم. مشکل کم‌آبی و کمبود درآمد کشاورزان و دامپروران موجب از بین رفتن فرصت‌های شغلی شده است و زمینه ایجاد شغل فراهم نشده است.

فرهمند در ادامه گفت: در مورد صنعت هم در بسیاری از قسمت‌ها با رکود مواجه بودیم و کارخانه‌های پارچه‌بافی و صنایع تبدیلی ما مشکلاتی داشته‌اند که همه اینها می‌تواند از عوامل بروز طلاق باشد.

نایب‌رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس همچنین تصریح کرد: مهاجرپذیر بودن یزد هم عامل دیگری برای افزایش نرخ طلاق است. به دلیل توسعه دانشگاه در استان یزد تعداد زیادی از دانشجویان و اعضای هیأت علمی به یزد آمده و در این‌جا ساکن شده‌اند و این مساله هم تأثیرگذار است.

وی در نهایت یادآور شد روند افزایش طلاق در کل کشور مشهود است و یزد نیز در این مدت این افزایش را تجربه کرده است.

استان یزد همواره بنابر آمارها جزو استان‌هایی بوده است که کمترین میزان آمار طلاق را به خود اختصاص می‌داده است اما متأسفانه این روند طی دو سال اخیر معکوس شده است به حدی که در سال 88 میزان طلاق 6/32 درصد و در سال 89 حدود 20 درصد افزایش داشته است. به گفته اکبر حکیمیان مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد از ابتدای امسال 409 طلاق در استان یزد به ثبت رسیده که این میزان در مقایسه با پنج ماه نخست سال گذشته افزایش 21 درصدی داشته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet