ایام محرم 1398
1389/07/04 09:31:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سبحانی‌نیا:

سخنرانی احمدی‌نژاد در سازمان ملل از موضع عزت، حکمت و مصلحت بود

**عضو هیئت رئیسه مجلس گفت اینکه رئیس جمهور از موضع عزت، حکمت و مصلحت در اجلاس بین المجالس ظهور پیدا کند، خواسته اکثر مردم از وی بود که این ۳ اصل در سخنرانی احمدی‌نژاد مورد ملاحظه و توجه قرار گرفت.

حسین سبحانی‌نیا نماینده مردم نیشابور و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس در خصوص سخنرانی احمدی‌نژاد رئیس جمهوری کشورمان در اجلاس سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل، اظهار داشت: این اجلاس فرصتی است که در اختیار کشورها قرار می‌گیرد تا دیدگاه‌ها و مواضع اصلی خود را در آن تبیین کنند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه ایران از این فرصت در سال‌های اخیر به خوبی استفاده کرده است، گفت: حضور رئیس جمهور در این اجلاس و سخنرانی وی در سازمان ملل و انعکاس گسترده خبری دیدگاه‌های رئیس جمهورمان از جمله نکات مهم و قابل توجه در این سفر است.

عضو هیئت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: تعارض دنیای غرب درباره حقوق هسته‌ای ایران باعث شده که حضور رئیس جمهور در این اجلاس از جمله موارد پر سر و صدا و پر بازتاب خبری جهانی و داخلی باشد.

سبحانی‌نیا ادامه داد: رئیس جمهور در این اجلاس از فرصت‌های خود به خوبی استفاده کرد و همچنین در نشست‌های حاشیه‌ای و دیدار با مقام‌ها و شخصیت‌ها و روسای کشورهای مختلف مطالب مهمی را مطرح کرد بطوریکه مصاحبه وی با رسانه‌های رسمی و مهم دنیا با بازتاب‌های بسیار گسترده‌ای همراه بود.

وی افزود: به اعتقاد بنده حضور رئیس جمهور در این اجلاس بازتاب خبری گسترده‌ای را در برداشت.

این نماینده مجلس هشتم در خصوص محورهای صحبت رئیس جمهور در این اجلاس گفت: بحث ناتوانی سازمان ملل و در حقیقت سازمان‌های زیر مجموعه این سازمان جهانی در حل مشکلات جهانی و ضرورت بازنگری در این سازمان و دستگاه‌های ذیربط آن، رفع تبعیضات ناروا در این سازمان و شورای امنیت و مشارکت بیشتر کشورها در حل مشکلات دنیا با استفاده مساوی از ظرفیت‌های این سازمان از جمله مهمترین موارد مطرح شده در سخنرانی رئیس جمهور در این اجلاس بود.

سبحانی‌نیا همچنین یادآور شد: موضوع 11 سپتامبر از دیگر مسائلی بود که از سوی احمدی نژاد در این سازمان مطرح شد.

وی افزود: مسائلی که در رابطه با این حادثه مهم ناگفته مانده لذا باید سازمان ملل در خصوص این حادثه یک گروه از افراد مستقل را تعیین تا این موضوع را بررسی و مو شکافی کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه مسئله جنایات اخیر رژیم صهیونیستی از دیگر بحث‌های مطرح شده رئیس جمهور بود، گفت: این موضوع با حساسیت‌ مقامات آمریکایی و شخص رئیس جمهور این کشور مواجه شد و این نشان دهنده این است که این موضوع برای آنها سنگین تمام شده است.

این نماینده مجلس یادآور شد آمریکا و اسرائیل با چنین مسئله‌ای مخالفتند اما طرح این مسئله تلنگری به جهانیان بود تا از سانسور‌های خبری علیه ایران و سایر کشورها به بهانه مبارزه با تروریزم آگاه شوند.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: تبلیغات غربی‌ها علیه ایران مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی ایران سلاح هسته‌ای دارد؛ با شعار انرژی هسته‌ای برای همه و سلاح هسته‌ای برای هیچ کس از سوی رئیس جمهور نفی شد.

وی افزود: همه دنیا باید به سمت این موضوع حرکت کنند که از انرژی نو، پاک و ارزان هسته‌ای به درستی استفاده کنند.

نماینده مجلس همچنین خاطرنشان کرد: آمریکا و روسیه از جمله کشورهای دارای سلاح هسته‌ای و کشتار جمعی هستند و رژیم صهیونیستی نیز دارای بیش از 200 کلاهک هسته‌ای است لذا باید اینها برای محو سلاح‌های هسته‌ای به صورت واقعی متعهد شوند.

سبحانی‌نیا ادامه داد: اینکه رئیس جمهور از موضع عزت، حکمت و مصلحت در این اجلاس ظهور پیدا کند، خواسته اکثر مردم از وی بود که به اعتقاد بنده این 3 اصل در اظهارات احمدی‌نژاد مورد ملاحظه و توجه قرار گرفت.

وی همچنین خاطرنشان کرد که رئیس جمهور در همه زمینه‌ها از جمله خاورمیانه، فلسطین، سازمان ملل و نقش آن در حل مشکلات جهانی، انرژی هسته‌ای و بهره مندی از آن از سوی همه کشورها و مقابله با سلاح هسته‌ای از جمله مواضع اصولی و منطقی بود که از سوی رئیس جمهور در این اجلاس مطرح شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet