هدر موبایل
1389/07/04 09:31:00
سرویس صحن
جانشین فرمانده کل ارتش:

دفاع مقدس عرصه وظیفه و تکلیف بود

**جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه ایران امروز مجهزتر و مصمم تر از گذشته در مقابل دشمنان ایستاده است، خاطرنشان ساخت: درس دفاع مقدس برای دشمنان ایران این است که اگر یکبار دیگر با محاسبات غلط به این کشور حمله کنند، با پاسخی غیرمنتظره تر از آنچه از ۳۱ شهریور ۵۹ دیدند مواجه خواهند شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت پیش از آغاز جلسه علنی امروز(یکشنبه) در مجلس شورای اسلامی و در ویژه برنامه هفته دفاع مقدس امیر موسوی جانشین فرمانده کل ارتش گزارشی از دلاوریها و شجاعت های نیروهای ارتش و سپاه در دوران دفاع مقدس ارائه داد.

وی اظهار داشت: حماسه دفاع مقدس همایش خوبان و همه انسان های عزیزی بود و در این عرصه حتی یک من هم وجود نداشت هر چه بود نام خدا، پیامبر اعظم، ائمه معصومین، پیر جماران و جمال حضرت مهدی (عج) بود.

امیر موسوی دفاع مقدس را تابلوی بی نظیری برای آیندگان دانست و گفت: جنگ تحمیلی علیه استکبار نه از 31 شهریور 59 بلکه از 23 بهمن 57 شروع شد و ارتش جمهوری اسلامی ایران تا قبل از 31 شهریور 59، 731 شهید تقدیم کرده بود که شهید امیر اشرف، امیر نصرت زاد و امیر خداشاهی از جمله این شهیدان بزرگوار بودند.

وی افزود: تجاوزها، درگیری ها، گلوله باران های پراکنده تا قبل از 31 شهریور 59 وجود داشت تا سرانجام عراق نگون بخت به خیال باطل خود عرصه را خالی دید و در 31 شهریور 59 از زمین و هوا و دریا به ایران حمله کرد.

جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی به دلاوری ها و شجاعت های نیروهای نظامی و مردمی در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: نیروهای ارتش، سپاه، نیروهای مردمی، اهالی بومی  و مرزنشین و... با هر چه داشتند به دفاع از کشور پرداختند تا در کمترین زمان غلط بودن معادله صدام را اثبات کنند.

امیر موسوی ادامه داد: در اول مهر 59 و در ساعت 2 بعدازظهر نیروهای بعثی عراق چند فرودگاه کشور در تهران، تبریز، بوشهر و شهرهای دیگر را بمباران کردند تا امکان پرواز هواپیماهای جنگی را بگیرند اما در کمتر از 3 ساعت بعد و در ساعت 5 بعدازظهر 140 فروند از انواع هواپیماهای ایرانی اهداف مهمی از خاک عراق را هدف قرار دادند و 600 هزار تن مهمات بر سر دشمن ریختند.

این فرمانده ارتش، دفاع مقدس را عرصه تکلیف و وظیفه دانست و تصریح کرد: دفاع مقدس عرصه درس و یادگیری بود درس خود  را فرع بر هدف دانستن، تبعیت از رهبری، امید به نصر خدا و... درسی که حضرت امام (ره) سرمنشا آن و مقام معظم رهبری خلف صالح ایشان به بهترین نحو ادامه دادند و ایران سربلند اسلامی را بر اوج قله عزت و افتخار نشاندند.

وی گفت: درس دفاع مقدس برای دشمنان و در راس آن زوج خبیث آمریکا و رژیم منحوس صهیونیستی این است که اگر یک بار دیگر با محاسبات غلط بخواهند به این کشور حمله کنند با پاسخی غیرمنتظره تر از آنچه بعد از 31 شهریور 59 دیدند دریافت خواهند کرد.

جانشین فرمانده کل ارتش در پایان تاکید کرد: نیروهای نظامی جمهوری اسلامی امروز صبورتر، مجهزتر، مصمم تر و آماده تر از گذشته آماده دفاع از کشور هستند و دشمنان بدانند این ملت درس آموخته دفاع مقدس است و خامنه ای خمینی دیگر است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet