هدر موبایل
1389/07/04 09:42:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عباسپور:

آرامش دانشگاه، آرامش جامعه را به همراه دارد

**رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به شروع سال تحصیلی جدید تصریح کرد که جریانات دانشجویی نباید اجازه دهند که جناح‌های سیاسی از آنها به عنوان ابزار استفاده کنند.

علی عباسپور تهرانی‌فرد در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید به این‌که این جریانات باید مستقل عمل کرده و بحث‌ها و نظرات خود را در چارچوب نظام، اعتقادات مردم و قانون اساسی ابراز کنند، افزود: دراین صورت این تشکل‌ها می‌توانند در دانشگاه آرامش ایجاد کنند، کما این‌که آرامش دانشگاه آرامش جامعه را نیز به همراه دارد.

نماینده تهران در مجلس، آرامش به دور از تنش‌های سیاسی را نیاز دانشگاه دانست و ادامه داد:‌ در سایه این آرامش، دانشجو باید بتواند تحصیل و تحقیق کند و از سوی دیگر هم، دانشگاه زمینه ساز و بسترساز اندیشه‌های نو، آزاداندیشی و برخورد عقاید است که این دو موضوع با هم قابل جمع است.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: البته این دو موضوع در صورتی قابل جمع است که بحث‌های سیاسی و آزاداندیشی در دانشگاه‌ها را به عنوان بحث‌های علمی برای پرورش استعداد دانشجویان در ابعاد سیاسی، اقتصادی و ... در کنار لحاظ تخصص‌های دانشجو مدنظر بگیریم.

عباسپور با تاکید بر این‌که، دانشگاهیان اجازه ندهند که به عنوان ابزار سیاسی در دست جناح‌های سیاسی کشور مورد استفاده قرار بگیرند، اظهار داشت: مدیریت دانشگاه‌ها باید نسبت به تشکل‌های دانشجویی پدرگونه، یکسان‌نگر و عدالت محور عمل کنند که در این شرایط قطعا دانشجو احساس راحتی و تنفس می‌کند و اهداف ما برای رشد استعدادهای دانشگاه و آشنایی با مسائل اجتماعی فراهم می‌شود.

نماینده مردم تهران با تاکید بر پرهیز دانشجویان از اتصال به یک جناح خاص سیاسی گفت: جریانات دانشجویی نباید اجازه دهند که تشکل‌های سیاسی از آنها به عنوان ابزار استفاده کنند و در عین حال باید مبانی علمی را اساس بحث‌های سیاسی خود قرار داده و به اخلاق و اعتقادات مردم پایبندی داشته باشند.

به گفته عباسپور، با لحاظ چنین مواردی است که جریانات دانشجویی می‌توانند مایه وحدت در نظام شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet