خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/07/03 14:53:00
سرویس سیاسی
حزب مردم‌سالاری با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

در راس بودن مجلس محدوده زمانی ندارد

**حزب مردم‌سالاری با صدور اطلاعیه‌ای تصریح کرد: اگر مجلس به عنوان شاخص‌ترین تبلور اراده جمعی مردم در راس امور نباشد دستاوردی جز سلطه استعمارگران و دیکتاتوری مستبدان نخواهد داشت.

متن کامل اطلاعیه این حزب به شرح زیر است:

بسمه‌ تعالی

مردم سرافراز ایران اسلامی

 حزب مردم‌سالاری با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به همه دانش آموزان عزیز و دانشجویان فهیم سراسر کشور ضمن محکوم کردن فاجعه قرآن سوزی در غرب که بیانگر شعله‌های برافروخته کینه‌های صهیونیستی علیه تمامیت اسلام است و همچنین ابراز انزجار از جنایت تروریستی مهاباد که نمایانگر نهایت دریوزگی تروریست‌های بریده از مردم است و با تاکید بر لزوم ریشه‌یابی عوامل ناامنی و از جمله قتل پزشکان، سکوت در برابر اظهارات آقای احمدی‌نژاد در صداوسیما درباره جایگاه مجلس را جائز ندانسته و نکاتی را پس ازتعطیلات تابستانی مجلس گوشزد  می‌نماید،

اولا: منحصر ساختن امام خمینی (ره) در دوره زمانی و یا مکانی خاص ظلم بزرگ به انقلاب اسلامی و معمار کبیر نظام جمهوری اسلامی ایران است. شکی نیست که می‌توان برای هر سخنی از آن راحل عظیم‌الشان شان نزولی قائل شد اما نمی‌توان آن را با منافع خاص شخصی یا باندی یا حزبی یا جناحی تفسیر کرد. لذا محدود کردن اندیشه‌های تابناک آن بزرگوار برای دوره رهبری ایشان از مهمترین توطئه‌های خمینی زدایی است.

به ویژه در مورد جایگاه مجلس و تاکیدات مکرر رهبر فقید انقلاب اسلامی و برجسته‌کردن شخصیت شهید مدرس و اینکه مجلس به عنوان شاخص‌ترین تبلور اراده جمعی مردم همواره باید در راس امور باشد والا دستاوردی جز سلطه استعمارگران و دیکتاتوری مستبدان نصیب مردم نخواهد شد و امثال این تعبیرات که هیچکس نباید به خودش اجازه تفسیر چنین گفتمانی را در مباحث مکتب سیاسی امام خمینی (ره) بدهد. لذا ضمن مردود دانستن سخنان رئیس جمهور در مورد جایگاه مجلس با فریاد رسا اعلام می‌کنیم در راس امور بودن مجلس هرگز مربوط به دوره خاصی نیست بلکه این جا یگاه یک موضوع دائمی و همیشگی در نظام جمهوری اسلامی ایران است.

ثانیا: صداوسیما براساس اصل 175 قانون اساسی موظف است زمینه‌های نشر آزادانه بیان و افکار مختلف را فراهم سازد. حال که این دانشگاه عمومی با سخاوتمندی فراوان در پربیننده‌ترین برنامه‌های شبکه‌های مختلف خویش به صورت مکرر بلندگوی دولتمردان می‌شود و حال که آقای احمدی‌نژاد هرگونه مناظره در داخل کشور آن هم با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را نمی‌پذیرد حداقل صداوسیما فرصتی را در ا ختیار منتقدان سخنان ایشان تخصیص دهد تا مشخص شود آیا به عنوان مثال و براساس اصل 113 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران یا پس از بازنگری قانون اساسی که مسوولیت‌ هماهنگی و تنظیم روابط سه قوه به رهبری و ولایت فقیه سپرده شده است؟

ثالثا: ساختار نظام سیاسی نیمه پارلمانی و نیمه ریاستی حاکم بر جمهوری‌اسلامی ایران مستند  به اصول قانون اساسی  ضعف استدلال ارائه شده از سوی آقای احمدی‌نژاد را ثابت می‌کند و نیازمند  تکرار آن اصول در زمینه حق استیضاح و اعلام عدم کفایت سیاسی و حق سوال و حق نظارت و حق اظهار نظر و حق تحقیق و تفحص در همه امور کشور و حق ابطال مصوبات دولت و حق تهیه و تنظیم  قوانین و... نیستیم.

اما تعجب اساسی از مجلس هشتم است که چرا ساکت است؟ آیا همان معدود نمایندگانی که به جای پاسداری از حریم خانه ملت همه افتخارشان این است که وکیل الدوله باشند و قطعا تعداد این افراد در مجلس هشتم  کمتر از 50 نفر است باید سرنوشت مجلس هشتم را رقم بزنند؟

آیا دست‌اندازی به حریم و جایگاه مجلس باید در دوره هشتم اتفاق بیفتد؟ آیا این است مفهوم تعامل مثبت  بین سه قوه که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است چرا باید دستگاه اجرایی یک طرفه جایگاه مجلس را مخدوش اعلام کند. و اگر چند تن از نمایندگان هم پاسخ بگویند فورا نه آن مقامات اجرایی بلکه نمایندگان مذکور متهم به وحدت شکنی  و تضعیف قوای دیگر شوند؟

به هر حال نمایندگان مجلس هشتم نباید اجازه دهند این گونه دست‌اندازی‌ها به رکن رکین جمهوریت نظام در این دوره و به پای آنان نوشته  شود؟

قطعا باید با اقدامات قانونی مانع چنین  روندی در تاریخ انقلاب اسلامی  گشته و ثابت  کنند که حقیقتا همچنان مجلس در راس امور قرار دارد و درمملکت حرف آخر را می‌زند.

به راستی اگر مجلس  هشتم نمی‌تواند حل مشکلاتی همچون تورم و اشتغال را که در راس وعده‌های نمایندگان به مردم بوده است عملیاتی کند حداقل باید پاسدار حقوق قانونی خودش باشد. این کمترین  توقع آحاد مردم از نمایندگان خویش در مجلس هشتم است.

رابعا: در پایان از باب نمونه و فقط برای نمونه حداقل 20 سوال قانونی که در همین دوره مجلس هشتم باید رئیس دولت کنونی پاسخگوی آن باشد را مطرح و از نمایندگان مجلس هشتم می‌خواهیم آن را به صورت قانونی از رئیس جمهور سوال نمایند.

نکته حائز اهمیت این که  این سوالات اساسا جنبه حزبی نداشته بلکه از زبان نمایندگان  اصولگرا مطرح شده است:

1-       علت عدم اجرای بخش اعظم برنامه چهارم توسعه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی کشور در دولت‌های نهم و دهم  چیست؟

2-       علت استرداد لایحه برنامه پنجم  علی‌رغم  تاکید مقام معظم رهبری و سوال اکثریت نمایندگان مجلس بر ضرورت همکاری متقابل چه بود؟

3-       علت تخلفات عدیده در لوایح بودجه پنج سال اخیر براساس گزارش‌های مستند دیوان محاسبات کشور چیست؟

4-       علت عدم ابلاغ برخی از قوانین  از جمله قانون مربوط به تسیهلات مترو چیست؟

5-       علت عدم ارسال مصوبات هیات دولت و تخلف برخی از آن مصوبات و آئین نامه‌ها با قوانین فرا دستی چیست؟

6-       علت تاخیر در برکناری آقای مشایی به عنوان معاون اول چه بود؟

7-       علت حمایت  از مقامات و وزیرانی که جعل مدرک داشته‌اند چه بود؟

8-       علت انحلال سازمان برنامه و بودجه چه بود؟

9-       علت انحلال بسیاری از شوراهای قانونی چه بود؟

10-     علت پرپایی همایش ایرانیان و هزینه‌های هنگفت و حضور میهمانان مساله‌دار چه بود؟

11-     علت حمایت از موضع مشائی درمورد دوستی با مردم اسرائیل چه بود؟

12-     علت حمایت از موضع مشائی در مورد مکتب ایرانی  به جای مکتب اسلامی چه بود؟

13-     علت عدم تحقق وعده‌های مسوولان اجرایی  به ویژه در مورد مصوبات سفر هیات دولت چیست؟

14-     علت توهین  به قرآن کریم در یک مراسم خاص به صورت دف زنان چه بود؟

15-     علت حجم بالای  واردات بی‌رویه و ضربه به تولیدات داخلی  چیست؟

16-     علت رکود سرمایه‌گذاری در کشور چیست؟

17-     علت وضعیت نابسامان تورم و گرانی  و رکود تورمی چیست؟

18-     علت چفیه انداختن  برگردن سربازان کوروش کبیر چیست؟

19- علت نابسامانی در اجرای طرح حجاب ‌و عفاف چیست؟

20-     علت بی‌کاری و عدم اشتغال انبوهی از جوانان مردم وناهنجاری‌های اجتماعی چیست؟

در پایان دوام توفیق و عزت نظام جمهوری‌اسلامی  و انجام وظایف شرعی و قانونی نمایندگان را از درگاه احدیت مسالت دارم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet