هدر موبایل
1389/07/04 09:55:00
سرویس صحن
کوثری در ویژه‌برنامه دفاع مقدس در مجلس؛

ولایت دلیل اصلی پیروزی در جنگ بود

**اسماعیل کوثری نماینده تهران و از فرماندهان دوران دفاع مقدس وجود ولایت را دلیل اصلی پیروزی رزمندگان اسلام در طول ۸ سال دفاع مقدس بر رژیم بعثی صدام عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "اسماعیل کوثری" که امروز ـ یکشنبه ـ در جلسه علنی غیررسمی مجلس در ویژه برنامه هفته دفاع مقدس سخن می گفت، در ابتدای سخنان خود با تقدیر از رئیس و هیات رئیسه مجلس به دلیل برگزاری چنین مراسمی، گفت: دشمن آمده بود 7 روزه به تهران رسیده و نظام جمهوری اسلامی  را از بیخ و بن نابود کند.

نماینده تهران با اظهار اینکه دشمنان انقلاب اسلامی در غرب دین را افیون ملت ها و در شرق دین را برای گوشه کلیساها می خواستند، تصریح کرد: در چنین شرایطی دشمنان تجاوز به خاک جمهوری اسلامی را شروع کردند و مردم نیز با دست خالی و حتی بدون اسلحه به فرمان حضرت امام (ره) در جبهه های حق علیه باطل حاضر شدند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه امام پیش بینی کرده بود که این دشمن ما را رها نخواهد کرد، افزود: پیش بینی امام کاملا درست از آب درآمد و در آن زمان که بنی صدر در راس قوه مجریه قرار داشت و با وجود اینکه فرماندهی کل قوا به وی تفویض شده بود، هیچ اقدامی برای مقابله با ارتش رژیم بعثی انجام نداد.

کوثری با اظهار این که دشمن با آغاز جنگ آمده بود که کار انقلاب اسلامی را یکسره کند، خاطرنشان کرد: فرماندهی بی نظیر امام (ره) پس از فرار بنی صدر این چنین شد که عملیات های نظامی یکی پس از دیگری شروع و به پیروزی ختم شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که همه نیروها در زمان جنگ با هم ید واحده شده بودند، خاطرنشان ساخت: نیروهای اسلام با همین وحدت چنان ضربه ای به دشمن وارد کرد که برای آنها غیرقابل تصور بود.

کوثری با طرح این سوال که چرا رزمندگان اسلام توانستند در مقابل دشمن پیروز شوند، افزود: علل اصلی این پیروزی وجود ولایت در راس نظام بود به گونه ای که امام (ره) هیچ چیز را برای خودش نمی خواست و وقتی هم خرمشهر آزاد شد، فرمودند؛ خرمشهر را خدا آزاد کرد.

وی با اشاره به پذیرش قطعنامه 598، اظهار کرد: وقتی قطعنامه پذیرفته شد، به لطف خدا و همه مردم و رزمندگان اسلام حتی یک وجب از خاک کشورمان در دست دشمن باقی نماند.

این فرمانده دوران جنگ با اظهار اینکه پس از دفاع مقدس، رزمندگان اسلام  الگو برای تمام آزادیخواهان جهان شده اند، افزود: به همین دلیل است وقتی دشمنان نمی توانند به نظام اسلامی آسیب بزنند شروع به قرآن سوزی می کنند، در حالی که نمی دانند قرآن در دل مردم قرار دارد و با آتش زدن آن هیچ چیز عوض نمی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet