شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/07/04 09:50:00
سرویس صحن
جانشین فرمانده سپاه پاسداران در صحن علنی مجلس

دشمن بداند ایران اشغال شدنی نیست

**سردار سلامی جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه جنگ عراق علیه ایران با همگرایی شرق و غرب علیه ایران بود گفت: دشمن بداند ایران اشغال شدنی نیست و ملت ما مصمم تر از همیشه آماده دفاع از کشور و آرمان های انقلاب و تبدیل ایران به ابرقدرت جهانی هستند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت ،"حسین سلامی" جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در ویژه برنامه هفته دفاع مقدس در صحن علنی مجلس اظهار داشت:دفاع مقدس ملت شریف ایران در مقابل عراق را نباید در مقیاس و خواسته صدام محدود کرد و آن را جنگ تحمیلی عراق علیه جمهوری اسلامی نامید. این جنگ در مقیاس جهانی، طولانی تر از جنگ های جهانی اول و دوم بود که با همگرایی ابرقدرت های شرق و غرب شکل گرفته بود.

 جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: آمریکایی ها قصد داشتند زاویه جدیدی را در کشور باز کرده و سلطه خود را به کشور تحمیل کنند، کشورهای متحد آمریکا نگران از تکرار مدل انقلاب اسلامی و در جهان بودند و صدام در رویای پادشاهی بر جهان عرب بود این عوامل نقاط همگرایی نظام استکبار بود آمریکا و شوروی که همیشه در مقابل یکدیگر در مقابل صف آرایی می کردند در برابر جمهوری اسلامی و برای مبارزه با این نظام متحد شدند.

وی با بیان اینکه دوگانگی برخورد نهادهای بین المللی در واکنش نشان دادن به جنگ عراق علیه ایران و حمله عراق به کویت نشان از مظلومیت ملت ایران است گفت: در تهاجم عراق به ایران سازمان ملل تنها به یک بیانیه اکتفا کرد و در آن بیانیه بدون اینکه از عراق بخواهد از مناطقی که به آن تجاوز کرده بیرون برود خواستار آتش بس شد.

سردار سلامی افزود: در این میان آنچه عظمت ایران را در این حادثه سهمگین برجسته ساخت رهبری حقیقت بین و آینده نگرانه و وحیانی مردمی بود که از عمق تاریخ توانسته بود نهضت عاشورا را در دفاع مقدس بسط دهد تا ملت ایران با تکیه بر مفهوم عاشورا در این آزمون سربلند شوند.

وی تاکید کرد: روح امام شخصیت جدیدی برای ملت ایران ساخت و انرژی های متراکم و پتانسیل های مخفی ملت را به حرکت درآورد و این راز حرکت و پیروزی ملت ایران بود، حقیقت قدرت و قدرت حقیقت را امام نمایان کرد و تعریف جدیدی از قدرت به وجود آورد و امروز رهبر معظم انقلاب از همان مدل فکری و حکمت پایان ناپذیر کشور ما را از امواج فتنه هدایت می کنند.

سلامی با بیان اینکه امام تعادل سیستم بین المللی را بر هم ریخت و دشمن را در مقابل نظام جمهوری اسلام به حالت انفعال درآورد گفت: منطق غرب در برابر منطق اسلام به زنجیر کشیده شده است و نظام سلطه غرب نمی تواند با خورشید روزافزون اسلام که هر روز در حال گسترش است مقابله کند.

وی در ادامه به نقش مردم در پیروزی و جنگ 8 ساله اشاره کرد و گفت: مردم به عنوان عنصر اصلی این مقاومت بی انتها نقش اصلی را بازی کردند و جنگ برای آنها به مفهوم هولناک و هراسناک کشته شدن نبود، جنگ با اوج احساس عاطفه و مهربانی و به زندگی تبدیل شده بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: عوامل پنهانی از قدرت وجود دارد و کسانی می توانند آنها را درک کنند که با قرآن و کلام معصوم آشنا باشند و این اصل خدشه ناپذیر پیروزی ملت ایران است و دشمن بداند ایران اشغال شدنی نیست و نگاه چپ به ایران هزینه های گزاف و جبران نشدنی را برای مهاجمان خواهد داشت، ملت ما مصمم تر از همیشه برای دفاع از آرمان های انقلاب و برای تبدیل ایران به یک قدرت جهانی آماده هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet