هدر موبایل
1389/07/04 10:36:00
سرویس صحن
با رای نمایندگان

لایحه اصلاح ماده 100 قانون شهرداری از دستور کار مجلس خارج شد

**لایحه اصلاح ماده ۱۰۰ قانون شهرداری اعاده شده از شورای نگهبان از دستور کار مجلس شورای اسلامی خارج شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت در جلسه علنی روز یکشنبه 4 مهر مجلس لایحه اصلاح ماده 100 قانون شهرداری مصوب 1334 اعاده شده از شورای نگهبان بررسی و با رای نمایندگان به حذف ماده واحده این لایحه از دستور کار مجلس خارج شد.

پیشنهاد حذف این ماده واحده از سوی "محمد دهقان" نماینده طرقبه و چناران پس از آن مطرح شد که نمایندگان با ارجاع این لایحه به مجمع تشخیص مصلحت نظام مخالفت کردند.

پیش از طرح پیشنهاد، 25 نماینده درخواست مسکوت گذاشتن این لایحه را داده بودند که به دلیل مخالفت دولت با این درخواست، علی لاریجانی رئیس مجلس درخواست مسکوت ماندن را قابل طرح ندانست.

کمیسیون عمران در بررسی لایحه اصلاح ماده 100 قانون شهرداری بر مصوبه قبلی خود اصرار ورزیده بوده که به این شرح است.

ماده واحده ـ ماده (100) قانون شهرداری مصوب 1334 به شرح زیر اصلاح می گردد:

1ـ در تبصره (1) ماده (100) قانون شهرداری اصلاحی 7/5/1352 پس از عبارت «وزیر کشور» عبارت « و نماینده سازمان مسکن و شهرسازی استان» اضافه و عبارت «جلسات با حضور کلیه اعضا رسمیت یافته و تصمیمات اتخاذ شده با سه رای موافق قابل اجراء است» به انتها تبصره یاد شده افزوده می شود.

2ـ متن زیر به عنوان تبصره (12) به ماده (100) اضافه می شود:

تبصره 12 ـ در شهرهای تاریخی یا دارای بافت تاریخی بنا به تشخیص و اعلام سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، نماینده سازمان یاد شده در کمیسیون موضوع تبصره (1) این ماده عضویت می یابد. در این صورت تصمیمات اتخاذ شده در کمیسیون با چهار رای موافق قابل اجرا است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet