هدر موبایل
1389/07/04 11:03:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
ابراهیمی:

ایران تنها در چارچوب بیانیه تهران مذاکره خواهد کرد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به بی توجهی گروه ۱+۵ به بیانیه تهران گفت: اعلام آمادگی ۱+۵ از گفتگو با ایران حاکی از عقب نشینی این گروه بوده و تیم دیپلماسی ایران نیز تنها در چارچوب بیانیه تهران به پای میز مذاکره خواهد رفت.

حسین ابراهیمی نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: اعلام آمادگی گروه 1+5 برای مذاکره نشانه بارزی از موافقت گروه 1+5 با پیش شرط های جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به گسترش غنی سازی اورانیوم در کشورمان از سال گذشته تاکنون اظهار داشت: پیشرفت ایران در زمینه غنی سازی اورانیوم شکست بزرگی را برای کشورهای عضو1+5 از جمله آمریکا به همراه داشته است لذا با چنین شرایطی پافشاری آنها برای مذاکره امری طبیعی قلمداد می شود.

وی با اشاره به تقاضای توقف غنی سازی اورانیوم ازسوی گروه وین و تناقض چنین درخواستی با روح بیانیه تهران اذعان داشت: مذاکره ایران با گروه 1+5 تنها در چارچوب بیانیه تهران امکان پذیر خواهد بود و در غیر این صورت باب مذاکره با ایران علی رغم خواسته گروه 1+5 بسته می ماند.

وی اعلام آمادگی 1+5 را برای مذاکره عقب نشینی این گروه از مواضع خود دانست و تصریح کرد: با توجه به دیپلماسی قوی ایران گروه1+5 چاره ای جز عقب نشینی نخواهد داشت و سیاست هایشان در صورت بی توجهی به پیش شرط های ایران با شکستی قطعی خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet