ایام محرم 1398
1389/07/04 12:05:30
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سخنگوی هیات رییسه:

‌اوباما از روشنگری احمدی‌نژاد عصبانی شد

**سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت:‌اوباما از حقانیت سخنان رییس جمهوری و از بیان روشنگرانه احمدی نژاد عصبانی شد و کنترل خود را از دست داد .

"محسن کوهکن ریزی "نماینده لنجان در مجلس شورای اسلامی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:‌ عکس العمل آمریکایی ها بویژه شخص 'اوباما' بیانگر آن بود که آنان از طرح مسائل توسط رییس جمهوری کشورمان، ‌ناراحت و عصبانی شده اند.

وی گفت:‌استکبار در حالی دستیابی به انرژی هسته ای برای دیگران را نمی پسندد که خودش آن کار را انجام می دهد و انتظار هم دارد که کسی آنان را نقد نکند.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی افزود:‌ بحث 11 سپتامبر از سوی رییس جمهوری، بحث نو و جدیدی بود و آنان انتظار طرح این موضوع را نداشتند و ادعای آمریکا در این زمینه که القاعده این کار را کرد،‌ به زیر سووال رفت.

وی خاطر نشان کرد:به فرض اینکه القاعده هم این کار را کرده باشد، بدون چراغ سبز آمریکا این کار عملیاتی نمی شد و آمریکاییها از این حادثه سوء ‌استفاده کردند تا بگویند خطر تروریسم جدی است و اگر ما سربازان آمریکایی و فرزندان شما را به جنگ نبریم،‌خطر تروریسم بالای سرتان است .

کوهکن گفت:‌ احتمال دیگر آن است که این را به عنوان یک حادثه و سانحه بخواهند در تاریخ ثبت کنند و مانند زمانی که یهودی سوزی توسط هیتلر را مطرح کردند، این بار نیز عنوان کنند که مسلمانان در حادثه 11 سپتامبر مسیحیان را کشتند و آن را مستمسکی برای آینده قرار دهند .

وی با بیان اینکه رییس جمهوری با طرح مسائل مختلف استکبار را عصبانی کرد، افزود:این در حالی است که رژیم صهیونیستی با داشتن تاسیسات و زرادخانه های هسته ای وآمریکا با داشتن بمب اتمی مدعی مطالبات از دیگران هستند.

وی گفت‌: در حالی که آمریکا بدهکار بزرگ به سازمان ملل است و در این کشور هم مستقر است ،‌ با عربده کشی سعی دارد همواره امتیاز گیرنده از این سازمان و کشورهای عضو باشد.

کوهکن افزود : چون ‌بحث هسته ای از سوی استکبار دیگر کاربرد خود را از دست داده است،‌ این بار بحث حقوق بشر را مستمسکی برای خود قرار داده اند و زنی را که مرتکب قتل شده و عمل زشتی انجام داده است،‌ از آن ‌حمایت می کنند ،‌در حالی که خودشان زنی را که مشخص شده تعادل روانی مناسبی ندارد ، در آمریکای مدعی دموکراسی اعدام می کنند.

وی گفت:‌ آنان انتظار نداشتند ما فهرستی از زنهای آمریکایی در بند را داشته باشیم و این چنین آنان را رسوا کنیم. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet