ایام محرم 1398
1389/07/04 12:21:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مصباحی‌مقدم:

گفت‌وگوی عالمانه زمینه مناسب فعالیت سیاسی در دانشگاه‌ها را ایجاد می‌کند

**غلامرضا مصباحی‌مقدم تصریح کرد: دانشجویان با هم‌اندیشی و اتکا به اصول و مبانی انقلاب اسلامی، آرمان‌های امام راحل و رهنمودهای مقام معظم رهبری در راستای اهداف این نظام مقدس، فعالیت سیاسی داشته باشند.

نماینده‌ی مردم تهران در مجلس در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به فرارسیدن سال تحصیلی جدید در دانشگاه‌ها، با بیان این‌که وجود آرامش در محیط‌های دانشگاهی، محیط را برای تحصیل به خوبی فراهم می‌کند، اظهار داشت: البته کار سیاسی لزوما تشنج‌زا نیست.

به گفته‌ی وی، کار سیاسی می‌تواند کاری باشد که هم رشد و بالندگی اندیشه و تحلیل سیاسی را در دانشجویان تامین کند و هم با آرام بودن محیط سازگاری داشته باشد.

وی افزود: کشور ما در شرایطی به سر می‌برد که می‌باید از نظر علمی به استقلال اندیشه و تفکر علمی دست پیدا کند. خوشبختانه در سال‌های اخیر اساتید دانشگاه‌های کشور از نظر تولیدات علمی، گوی سبقت را در رقابت با سایر دانشگاه‌های منطقه ربوده‌اند اما این تلاش کافی نیست.

وی یادآور شد که دانشجویان نیز باید از فرصت پدید آمده در نظام جمهوری اسلامی حداکثر بهره‌مندی را داشته باشند و تمام تلاش خود را برای ارتقا و رشد علمی خود به کار گیرند و به معنای واقعی در طلب دانش بوده و به آموخته‌هایی که به طور مستقیم از اساتید دریافت می‌کنند، اکتفا نکنند.

این استاد دانشگاه با تاکید بر لزوم افزایش دایره‌ی تحقیق و تفکر دانشجویان خاطرنشان کرد: انتظار از دانشجویان آن است که آنها گامی بلند را برای استقلال فکر و اندیشه و دانش بردارند.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان این‌که رشد علمی در یک محیط آرام اجتماعی و سیاسی پدید می‌آید، گفت: انجام فعالیت سیاسی برای دانشجویان جهت رشد بینش و تفکر سیاسی و داشتن یک موضوع منطقی و معقول در برابر حوادث داخلی و بین‌المللی لازم است.

به گفته‌ی وی، استقلال فکر و اندیشه‌ی سیاسی اقتضا می‌کند که دانشجویان تحت تاثیر جریانات بیرون دانشگاه موضع‌گیری نکنند.

وی تصریح کرد: دانشجویان باید روش‌ها و راهکارهایی را برای ابراز نظر و دیدگاه‌ها دنبال کنند که شایسته‌ی محیط دانشگاهی است.

مصباحی‌مقدم در این راستا به استفاده از تریبون‌های آزاد اندیشه و کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: گفت‌وگو و روش‌های عالمانه می‌تواند محیط مناسبی را برای فعالیت‌های سیاسی پدید آورد.

وی با یادآوری جایگاه دانشجو در نظام اجتماعی فعلی، به نقش آنها در فراهم کردن محیط مناسب اجتماعی و سیاسی اشاره و خاطرنشان کرد: دانشجویان اگر ساز و کاری یک کار علمی و کار سیاسی مناسب محیط دانشگاهی را دنبال کنند می‌توانند نقش خوبی را در هدایت امور جامعه ایفا کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet