هدر موبایل
1389/07/04 12:33:00
سرویس صحن
کواکبیان با اشاره به اظهارات اخیر احمدی‌نژاد در مورد مجلس خواستار شد؛

مجلس واکنش جدی به سخنان رئیس‌جمهور نشان دهد

**نماینده سمنان در مجلس شورای اسلامی خواستار واکنش جدی نمایندگان به سخنان رئیس‌جمهور مبنی بر در راس امور نبودن مجلس شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "مصطفی کواکبیان" در پایان جلسه علنی امروز ـ یکشنبه ـ مجلس شورای اسلامی در تذکری آئین نامه ای گفت: جا داشت رئیس مجلس پس از سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه از فرصت 15 دقیقه ای خود برای دفاع از شأن و منزلت مجلس استفاده می کرد که ایشان مصلحت دانستند سکوت کنند.

وی با اشاره به سخنان رئیس جمهور مبنی بر در راس امور نبودن مجلس، افزود: وقتی آقای احمدی نژاد در یک برنامه پربیننده تلویزیونی فرمایش حضرت امام (ره) را رد می کنند، لازم است که مجلس واکنش جدی نشان دهد.

کواکبیان با اظهار این که مردم از ما می پرسند که اگر مجلس نمِی تواند از حقوق خودش دفاع کند، چگونه می خواهد از حقوق ملت دفاع کند، افزود: اظهر من الشمس است که براساس دیدگاه های امام، رهبری و قانون اساسی مجلس با توجه به اختیاراتی که چون سوال تذکر، استیضاح و عدم کفایت به رئیس جمهور دارد، در راس امور است.

کواکبیان با اظهار اینکه در راس امور بودن مجلس خیلی بدیهی است و زیر سوال بردن سخنان امام از سوی رئیس جمهور جای سوال دارد، خاطرنشان کرد: در صورت عدم بازگشت آقای احمدی نژاد از سخنان خود، مجلس باید صریح از حقوق خود دفاع کند.

نماینده سمنان با اعلام اینکه باید تمهیداتی اندیشیده شود تا در صداوسیما به نمایندگان هم فرصت پاسخگویی به اظهارات رئیس جمهور داده شود، خاطرنشان کرد: من حاضرم با آقای احمدی نژاد مناظره کنم تا ببینم که مجلس در راس امور است یا خیر.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet