انتخابات ریاست جمهوری
1389/07/04 12:34:00
سرویس صحن
ابوترابی فرد:

جایگاه مجلس در کلام امام نهایی شد

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکیدات بنیانگذار انقلاب اسلامی مبنی بر حفظ جایگاه مجلس خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) در چند جمله این بحث را نهایی کرده‌اند و سایر مسائل حاشیه‌ای باید به این بحث کلیدی امام بازگردد که رهبر معظم انقلاب هم بر آن تاکید دارد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه 4 مهر ماه، "سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر آیین‌نامه‌ای "مصطفی کواکبیان" که خواستار واکنش جدی مجلس به سخنان رئیس جمهور مبنی بر در راس امور نبودن مجلس شده بود، اظهار داشت: همکاران محترم و نایب رئیس مجلس آقای صدر طی چند روز گذشته بحث های نسبتاً جامعی در این خصوص داشته‌اند و ریاست مجلس نیز به طور مشروح درخصوص این موضوع اظهار نظر کرده اند.

وی با بیان اینکه این موضوع به روشنی تبیین شده است، گفت: باتوجه به عظمت هفته دفاع مقدس و اینکه باید این حادثه مهم و استثنایی تاریخ اسلام را بزرگ داشت، و هیچ امر دیگری بحث دفاع مقدس را تحت الشعاع قرار ندهد مجلس شورای اسلامی امروز مجلس گرامیداشت و بزرگداشت هفته دفاع مقدس سرداران، افسران و نیروهای ارتش، سپاه بسیج همیشه سرافراد و مقاومت ملت ایران بود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به چند فراز از سخنان بنیانگذار انقلاب اسلامی درخصوص حفظ جایگاه مجلس اشاره کرد و گفت: امام (ره) در چند جمله این بحث را نهایی کرده است و مسائل حاشیه ای باید به این بحث کلیدی امام باز گردد که رهبر معظم انقلاب هم بر آن تاکید دارند.

ابوترابی فرد ادامه داد: امام می فرمایند "این مجلس عصاره زحمت‌های طاقت فرسای این ملت مسلمان بوده است"؛ "مرکز همه قدرت ها و قانون ها مجلس است"؛ "مجلس تنها مرکزی است که تمام قوا باید تبع آن باشند"؛ " مجلس شورای اسلامی حاصل خون‌های محترم صدها شهید و جانباز است"؛ "مجلس در راس همه ارگان‌ها واقع است"؛ "مجلس ملت است که متبلور شده است و در یک جا تحقق پیدا کرده است" و بالاخره "مجلس در راس همه امور است".

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز با تاکید بر اینکه باید تلاش کرد مجلس در جایگاه واقعی‌اش حفظ شود،‌ خاطرنشان ساخت:‌ قطعاً تلاش همکاران، تدبیر و تصمیمات نمایندگان نقش مهمی در افزایش اقتدار و حفظ جایگاه، منزلت و شان مجلس شورای اسلامی دارد که باید در سایه تعامل سازنده با سایر قوا محقق شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet