هدر موبایل
1389/07/04 13:01:00
سرویس صحن
دهقان در موافقت با فوریت طرح نظارت مجلس بر امور نمایندگان

‌نظارت به هیچ وجه تقلیل شان مجلس نیست

**عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت:برخی برای آنکه خود را از زیر بار نظارتی مجلس خارج کنند جایگاه مجلس را مورد خدشه قرار می دهند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت "محمد دهقان نقندر" نماینده چناران و طرقبه و عضو هیات رئیسه مجلس  شورای اسلامی امروز در موافقت با فوریت طرح نظارت مجلس بر امور نمایندگان گفت:‌این طرح در میان طرح هایی که در مجلس مطرح شده است هم از فوریت برخوردار است و هم اهمیت دارد ضمن اینکه از خواسته های مقام معظم رهبری است.

نماینده چناران و طرقبه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس همانگونه که امام (ره) فرمودند و مقام معظم رهبری نیز فرمودند در راس امور است، گفت: طبق قانون اساسی مجلس اختیارات بسیار وسیعی دارد و برای دفاع از مردم سالاری دینی و تامین و تضمین حقوق مردم همواره باید در راس امور باقی بماند.

وی افزود:برای اینکه مجلس همواره بتواند در جایگاه نظارتی و قانون گذاری خود را حفظ کند و برای اینکه مجلس توسط برخی بدخواهان قرار نگیرد یک ساز و کاری لازم است و در خود مجلس نظارتی وجود دارد.

وی تاکید کرد:‌نظارت بر مجلس به هیچ وجه تقلیل شان مجلس نیست بلکه در جهت ارتقاء شان و منزلت مجلس است و اگر در خود مجلس با رای خود نمایندگان وجود داشته باشد که نظارتی بر مجلس داشته باشد موجب ارتقاء شان مجلس می شود.

وی با بیان اینکه نمایندگان جزء سالم ترین افراد جامعه هستند گفت: بعضی اوقات بعضی افراد ممکن است برخی افراد به خاطر نگاه های سیاسی یا خواسته های صنفی به مجلس لطمه زنند و اتهاماتی را متوجه مجلس کنند، اگر این ساز و کار وجود داشته باشد جلوی این اتهامات گرفته می شود.

وی تصریح کرد: اختیاراتی که قانون برای مجلس در نظر گرفته است مستلزم نوعی نظارت است و اشکالی ندارد اگر در بین 290 نماینده که شبانه روز برای خدمت به کشور چه در زمینه قانون گذاری و چه در زمینه نظارت تلاش می کنند نماینده ای که از مرز عدالت خارج شده آن نهاد نظارتی به نماینده متخلف تذکر دهد.

ویافزود:‌درست نیست که برخی نهادهای خارجه از مجلس به خاطر اینکه خود را از زیر بار نظارت مجلس خارج کنند و نهاد نظارتی مجلس و جایگاه مجلس و امور خدشه قرار دهند هرازگاهی مجلس را مورد اتهامات ناروا قرار دهند. اگر این نهاد نظارتی در خود مجلس وجود داشته باشد جلوی این اتهامات گرفته می شود و مردم هم در جریان بحث هایی که در جامعه درخصوص مجلس و جایگاه مجلس مطرح می شود قرار می گیرند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از آن زمان که مقام معظم رهبری فرمودند تاکنون 3 ماه می گذرد بنابراین این یک طرح عجولانه نیست بلکه یک طرح پخته است ضمن اینکه قرار است یک فوریت آن تصویب شود و بعد رسیدگی به جزئیات آن بررسی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet