هدر موبایل
1389/07/04 15:27:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون فرهنگی:

عزت ما به اسلامیت ماست؛ نه به ایرانیت‌مان

**عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مهم‌ترین آثار دفاع مقدس را معنویت، استقلال و آزادگی دانست و گفت: امروز عشق به اهل بیت (ع) نسبت به ۳۲ سال قبل بیشتر شده و این ثمره انقلاب و خون پاک شهداست.

به گزارش فارس، حمید رسایی نماینده تهران و عضو فراکسیون انقلاب اسلامی در جمع پرشور اهالی شهرک ولیعصر (عج) و بسیجیان مسجد 14 معصوم (ع) با برشمردن برکات دفاع مقدس هشت ساله، اهمیت معنویت، استقلال و آزادگی به دست آمده در طول سال‌ های پس از انقلاب را بیش از پیشرفت‌هایی چون دانش هسته ای یا علوم پزشکی دانست.

وی در تحلیل بایدها و نبایدهای جنگ تحمیلی به آیه 217 سوره بقره اشاره کرد و جنگ کفار با مسلمانان را جنگی دائمی مشتمل بر جنگ نرم و جنگ سخت دانست.

رسایی تصریح کرد: خداوند متعال در این آیه به همیشگی بودن جنگ کفار با مسلمان اشاره می‌کند اما ما همیشه در حال جنگ نظامی نیستیم و این نشانگر آنست که از منظر قرآن کریم، دشمن فقط با ما در حیطه نظامی نمی‌جنگد.

نماینده تهران در مجلس با تقسیم‌بندی فعالیت های دشمنان انقلاب، گفت: دشمنان انقلاب اسلامی در دهه اول انقلاب به سراغ جنگ سخت و نظامی رفتند و پس از آن جنگ اقتصادی را آغاز کردند.

وی افزود: آنها وقتی هر دو راه را بی نتیجه دیدند، در مسیر جنگ فرهنگی حرکت کردند که از همان زمان مقام معظم رهبری تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی و ناتوی فرهنگی را عنوان کردند و نسبت به آن هشدار دادند.

رسایی ادامه داد: جنگ نرم سخت تر از جنگ سخت است؛ در جنگ نرم دشمن بدون آنکه مواضع خود را شفاف کند با لبخند برای نابودی ما اقدام می کند ولی در جنگ سخت مواضع دشمن مشخص است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم در بخش دیگری از سخنان خود مهم‌ترین اقدام تخریبی علیه انقلاب را اقدامات فرهنگی عنوان کرد و با بیان اینکه مبارزه با فساد و ابتذال تنها وظیفه حاکمیت نیست، گفت: برای مبارزه با فساد و ابتذال نیاز به اراده عمومی است و همه آحاد جامعه باید نسبت به عملی کردن امر به معروف و نهی از منکر اقدام کنند.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت پیروی منسجم آحاد ملت از منویات رهبری تاکید کرد: طرح اصلی دشمن در سال های اخیر، استقرار جمهوری اسلامی بدون ولایت فقیه است؛ چرا که مساله اصلی آنها شکل نظام ما یعنی قالب جمهوری اسلامی نیست.

رسایی اضافه کرد: اینکه مروز می بینیم با آنکه پاکستان هم جمهوری اسلامی است و معاهده NPT را امضاء نکرده و اتفاقا دارای کلاهک هسته‌ای هم هست، اما کسی با این کشور مخالفت نمی کند، نشانگر آنست که مخالفت اصلی دشمن با عمود خیمه انقلاب یعنی ولایت فقیه است.

عضو مجمع نمایندگان روحانی مجلس در ادامه سخنان خود با نقد برخی شبهات درباره ولایت فقیه گفت: در حاکمیت دیکتاتوری این فرد است که بر مردم حکومت می کند و این فرد خود را مطلق می پندارد و در مواقعی خود را از احکام و قوانین کلی استثنا می کند اما در حاکمیت ولایت فقیه، فرد حاکم نیست، بلکه این مجموعه ای از شرایط است که حکمرانی می کند.

وی شرایطی که در حاکمیت اسلامی حکومت می‌ کنند را تقوا و عدالت، اجتهاد، شجاعت، قدرت مدیریت جامعه و بی اعتنایی به دنیا عنوان کرد و ادامه داد: شرایط ولایت فقیه نزدیک‌ترین شرایط به شرایط امام معصوم است؛ با این تفاوت که اهل بیت عصمت دارند اما ولی فقیه این ویژگی را ندارد اما با این حال همین شرایط است که جلوی نفوذ دشمن را می گیرد و جامعه را در دوره غیبت حفظ می کند.

رسایی در تبیین ویژگی نظام مبتنی بر ولایت گفت: ما به دستور و امر امام معصوم در دوره غیبت باید از یکی از علمای دینی که شرایط ذکر شده را دارند در امور اجتماعی و سیاسی تبعیت کنیم و این در حقیقت نوعی تمرین ولایت پذیری در دوره غیبت است به همین دلیل دوره حاکمیت ولایت فقیه دوره ظهور صغری ای امام عصر است که مردم خود را آماده دوره ولی حقیقی و ضهور کبری می کنند .

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس محور اصلی هجوم دشمن در سال های گذشته و فتنه اخیر و فتنه‌های بعدی را ایجاد تشکیک در ولایت فقیه دانست و با ذکر خاطراتی از دوران دفاع مقدس گفت: شهدای جنگ تحمیلی در برابر فتنه‌هایی که امام را هدف گرفته بودند، با بصیرت ایستادند؛ تا جایی که از جان خود گذشتند و ما هم در برابر این فتنه‌ها تا پای جانمان می ایستیم.

وی در پایان با تاکید بر تبعیت و پیروی همه جانبه از رهبری گفت: عزت ما به ایرانیت ما نیست؛ بلکه به اسلامیت ماست و تمام پیروزی های سال های بعد از انقلاب به دلیل فرهنگ دینی ما بوده و فرهنگ ملی ما در درجه‌های بعدی قرار دارد.

این گزارش می افزاید؛ حجت‌الاسلام رسایی پس از سخنرانی در مسجد 14 معصوم شهرک ولیعصر (عج)، در ملاقات یک ساعت و نیمه با اهالی این شهرک، وضعیت این منطقه جنوب تهران و مشکلات مردمی را مورد بررسی قرار داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet