خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/03/01 10:28:00
سرویس سیاسی

حدادعادل: در حال حاضر 44 هزار و 505 فضای کلاسی در دست اجرا داریم

رئیس مجلس با اشاره به قانون اختصاص چهار میلیارد دلار از حساب ذخیره ارزی برای بازسازی مدارس گفت: در حال حاضر ۴۴ هزار و ۵۰۵ فضای کلاسی در دست اجرا است که اکثر آنها در سال ۸۷ تحویل می شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، غلامعلی حدادعادل در ابتدای جلسه علنی روز چهارشنبه با اشاره به سالروز فتح خرمشهر اظهار داشت: پیروزی بزرگ ملت ایران را در آزادسازی خرمشهر تبریک می گوییم. یاد شهیدان و رزمندگان و ایثارگران و امام عزیز را گرامی می داریم و فراموش نمی کنیم که بعد از مدت ها این ملت لبخند شادی را بر لب امام احساس کردند که آن لبخند شادی بر لب همه ملت بود.

وی افزود: انشاالله ملت ایران در آینده نیز همچنان مسیر عزت مندی را بیش از گذشته بپیماید.

رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: یکی از لوایحی که مجلس هفتم به تصویب رساند اختصاص نزدیک به چهار میلیارد دلار از حساب ذخیره ارزی برای بازسازی و مقاوم سازی مدارس فرسوده بود. مدارسی که احتمال می رود در برابر زلزله مقاوم نباشند.

وی ادامه داد: مجلس این اعتبار را تصویب کرد تا در مدت چهار سال صرف تخریب و بازسازی و مقاوم سازی مدارس شود که بر طبق اصول فنی ساخته نشده بودند. این یک گام بلند شجاعانه بود که مجلس برای فرزندان ملت و معلمان و آموزش و پرورش برداشت.

حدادعادل با اشاره به زلزله کشور چین این حادثه را به دولت و ملت چین تسلیت گفت و اظهار داشت: ما متاسفیم که ده ها هزار نفر در این واقعه جان خودشان را از دست داده اند منتهی این نکته گفتنی است که درصد بالایی از آمار کشته شدگان دانش آموزانی هستند که مدرسه یکجا بر سر آنها خراب شده است. با اینکه این مدرسه ها بتونی بوده و با مصالح سنتی سست هم ساخته نشده بود، حالا دولت چین معتقد است که نظارت درست بر ساختن این مدارس اعمال نشده بود و این فاجعه به بار آمده است.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: اقدامی که مجلس شورای اسلامی کرد برای پیشگیری از وقوع احتمالی چنین حوادثی است. انشاالله هیچ وقت چنین اتفاقی نیافتد ولی ملاحظه می کنید که چقدر ضرورت دارد که ما علاج واقعه را قبل از وقوع بکنیم. بنده از زمان تصویب این قانون هر دو ماه یک بار در دفتر خودم جلسه ای با مسئولان برای پیگیری تخصیص بودجه داشته ام.

وی افزود: در گزارشی که دو روز پیش به بنده داده شد گفته شده که در پروژه تخریب و بازسازی مدارس غیر استاندارد جمعا تاکنون 25 هزار و 879 فضای کلاسی تا پایان سال 86 تحویل گردید و تعداد 18 هزار و 598 کلاس با 25 هزار و 907 اتاق کلاس جمعا 44 هزار و 505 فضای کلاسی در دست اجراست که اکثر آنها در سال 87 تحویل می شود و 7 هزار و 220 کلاش هم در سال 87 شروع به بازسازی می شود.

حدادعادل همچنین با اشاره به پیروزی دو تیم ورزشی کشورمان گفت: در دو روز پی در پی تیم فوتبال داخل سالن ایران و هم تیم ملی بسکتبال ما به مقام قهرمانی آسیا رسید. هر دو تیم با قدرتمندی این پیروزی را کسب کردند که ما این پیروزی را تبریک می گوییم. انشاالله که شاهد روزهای درخشان تری برای باشگاه ها باشیم و همه ورزشکاران هم در میدان ورزش و هم در میدان اخلاق موفق باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet