خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/07/04 17:46:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در بازدید از نمایشگاه بین‌المللی فرش:

فرش آمیزه‌ای از صنعت، هنر و هویت ایرانیان است

**رئیس مجلس شورای اسلامی فرش ایران را آمیزه‌ای از صنعت، هنر و هویت کشور دانست.

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت علی لاریجانی روز یکشنبه در ادامه بازدید از نمایشگاه بین المللی فرش تهران گفت: صنعت فرش نشانه هویت ملی کشور است و باید مورد حمایت قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه تعداد زیادی از مردم درگیر این صنعت هستند، فرش دارای مزیت های بسیار مهمی است.

رییس قوه مقننه به تشریح حمایت های مجلس هشتم از این صنعت پرداخت و خاطرنشان کرد: در راستای حمایت از تولیدکنندگان فرش در روستاها در قالب طرحی مشکلات بیمه درمانی و بازنشستگی تولیدکنندگان فرش در کمیسیون اجتماعی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت که این نشان دهنده توجه مجلس، نمایندگان مردم به صنعت فرش است.

وی افزود: صنعت فرش به دلیل پتانسیل بالای صادراتی، می تواند در صورتی که مورد حمایت قرار گیرد ارز آوری بالایی برای کشور به همراه داشته باشد.

رئیس قوه مقننه یادآور شد در سال های اخیر رقبای زیادی سعی کردند بازار صادرات فرش ایران را در کشورهای خارجی تسخیر کنند، اما کیفیت بالای فرش ایران می تواند در خنثی کردن این موضوع بسیار مهم باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید حمایت های مناسبی در جهت صادرات فرش صورت گیرد، در عین حال یادآور شد: باید در سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور نمایشگاه های فرش ایجاد شود تا کشورها به نحو بارزی با این صنعت آشنا شوند.

در این دیدار قائم مقام وزیر بازرگانی، رئیس ملی فرش ایران و رئیس نمایشگاه بین المللی رئیس مجلس شورای اسلامی را همراهی می کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet