ایام محرم 1398
1389/07/04 18:53:00
سرویس سیاسی

دیدار اعضای اتحادیه تولیدکنندگان فرش با لاریجانی

**رییس مجلس شورای اسلامی با اعضای اتحادیه تولیدکنندگان فرش ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی لاریجانی روز یکشنبه در آخرین برنامه بازدید از نمایشگاه بین المللی فرش مسائل و مشکلات اعضای اتحادیه تولیدکنندگان فرش ایران را به طور تفصیلی مورد بررسی قرار داد.

در این دیدار، صادرکنندگان فرش ایران مشکلات و موانع صادراتی را در برخی محورها با رییس مجلس شورای اسلامی در میان گذاشتند که از جمله این موارد می‌توان به مشکلات مربوط به نقدینگی، عدم پرداخت تسهیلات بانکی و بالا بودن نرخ سود بانکی اشاره کرد.

برپایه این گزارش از دیگر این موارد مطرح شده می‌توان به این موضوع اشاره کرد که صادرکنندگان معتقد بودند نرخ ارز برای صادرات ثابت است و از سوی دولت کنترل می شود و این موضوع موجب می گردد شرایط برای رقابت مهیا نباشد.

صادرکنندگان فرش معتقد بودند تورم داخلی از سال 83 تاکنون متجاوز از 170 درصد رشد داشته است (براساس آمارهای بانک مرکزی) در حالی که افزایش نرخ دلار حداکثر 3 درصد بوده است و مابه‌التفاوت باقی مانده عامل مهمی در گرانی فرش به شمار می‌آید.

در ادامه یکی از صادرکنندگان معتقد بود برای افزایش صادرات فرش باید جوایز صادراتی افزایش پیدا کند و در عین حال پرداخت جوایز صادراتی نباید همراه با معوقه و فاصله باشد. از دیگر موارد مطرح شده این جلسه می توان به بهره بانکی سرسام آور و عدم وجود شرایط لازم برای تولید و صادرات به خصوص جهت تامین نقدینگی در بحث تسهیلات بانکی و وثیقه های غیرمنطقی و سرسام آور اشاره کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet