خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/07/05 09:50:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آرین‌منش:

وحدت عملی میان قوا نیازمند شناسایی نقاط مشترک است

**عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: برای وحدت عملی میان قوا باید نقاط مشترک را شناسایی کرد و با کنار گذاردن نقاط اختلاف به سمت اهداف نظام حرکت کنیم.

جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با فارس با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص اقدام عملی و غیر شعاری در جهت وحدت ملی، گفت: اقدامات مقدماتی در این زمینه صورت گرفته که نیاز به پیگیری و تداوم دارد و اینکه هر 2 یا 3 ماه یک بار نمایندگان مجلس و اعضای دولت در کنار هم جمع شوند و اینکه عده‌ای از هر دو طرف با تعارف نسبت به یکدیگر به ایراد سخنرانی بپردازند، اقدامی کافی در این زمینه نیست.

وی گام‌های برداشته شده برای همگرایی و وحدت قوا را ناکافی دانست و افزود: رسیدن به وحدت نیازمند توجه جدی به مولفه‌های وحدت‌بخش و و حدت آفرین بوده و لازم است تا در این زمینه، نقاط مشترک را شناسایی کرده و روی آنها تاکید بیشتری کنیم؛ همچنین نقاط تفرقه و تفکیک را کنار بگذاریم و با اولویت بندی اهداف به سمت آن حرکت کنیم.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تشکیل کارگروه‌های مشترک و مستمر دولت و مجلس را ضروری توصیف و تصریح کرد: به طور مثال اگر قرار است دولت قانون مهم هدفمندی یارانه‌ها را به اجرا گذارد نظرات مجلس را نیز در این زمینه جویا شود زیرا هم اکنون نمایندگان مجلس کوچکترین اطلاعی از اقدامات دولت در این زمینه ندارند.

وی در زمینه ادامه داد: مثلا ما نمی‌دانیم آزادسازی قیمت‌ها از کدام کالاها صورت می‌گیرد و یا مردم به چه میزان یارانه نقدی دریافت می‌کنند که این خود منجر به اظهارنظرهایی از سوی نمایندگان مجلس می‌شود و دولت آن را مداخله در کار خود تلقی می‌کند.

آرین منش وظایف مجلس در مقابل دولت را برشمرد و خاطرنشان کرد: همچنین مجلس هم باید متقابلا در فرایند تصویب قوانین پیشنهادات دولت را مدنظر داشته باشد تا وحدت عملی میان قوا حاصل شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet