شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/07/05 09:53:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو هیات رییسه:

اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، فشار قابل توجهی به اقشار آسیب‌پذیر وارد نمی‌کند

**یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحث اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها در نیمه دوم سال جاری تاکید کرد که اگر دغدغه‌ای در این باره وجود دارد، علت اصلی، تاخیر در اجرای این قانون است و به اعتقاد ما اگر این قانون اجرا شود موضوع به سرعت برای افکار عمومی روشن می‌شود.

محمدحسین فرهنگی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: قطعا وجود ابهامات به نگرانی‌ها دامن می‌زند، لذا باید منتظر ماند تا دولت اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها را آغاز کند، در این صورت بخشی از نگرانی‌ها حل می‌شود، چرا که شروع اجرای این طرح پایان آن نیست، بلکه مرحله‌ای از کار را شکل می‌دهد و لذا بخشی از این نگرانی‌ها وجهی ندارد.

وی افزود: مطمئنا فشار قابل توجهی متوجه اقشار محروم و آسیب‌پذیر نمی‌شود، چرا که آنها مصرف زیادی ندارند. هم‌چنین طبقات مرفه و پردرآمد که جزو دهک دهم درآمدی هستند هم مشکل خاصی ندارند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به نظر می‌رسد طبقه متوسط نوعی تغییر الگوی مصرف را پس از اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها نیاز خواهد داشت تا بتواند خود را با شرایط جدید انطباق دهد. البته به نظر می‌رسد تمهیدات جدی اندیشیده شده که شرایط ناراحت‌کننده نباشد.

فرهنگی با بیان این‌که اصل هدفمندسازی یارانه‌ها مورد تفاهم همگان است، یادآور شد: این‌که چه جمع‌بندی و هماهنگی در دولت انجام شده براساس همان اختیاری است که به دولت داده شده است؛ اما اطلاعاتی که ما داریم نشان می‌دهد که تمهیدات خوبی اندیشیده شده، البته هنوز در مورد برخی از جزییات جمع‌بندی نهایی صورت نگرفته است.

وی در پایان در پاسخ به این‌که چه تصمیمی برای هدفمندسازی یارانه‌های سوختی در نظر گرفته شده گفت: این اختیار به دولت داده شده که دولت در این باره تصمیم بگیرد اما از جزییات آن اطلاعی نداریم، چرا که هنوز نهایی نشده و علت اصلی تاخیر هم همین است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet