هدر موبایل
1389/07/05 09:54:00
سرویس فرهنگی
نماینده ناظر بر هیات عالی گزینش کشور:

تصمیمات هیات عالی گزینش فاقد اعتبار است

**نماینده ناظر بر هیات عالی گزینش با بیان اینکه یکسال است که به جلسات این هیات دعوت نمی شویم گفت: مجموعه تصمیماتی که در این هیات گرفته می شود بدون حضور ناظران است بنابراین تصمیماتی که در این هیات گرفته می شود از جایگاه قانونی برخوردار نیست.

"علی کریمی فیروزجایی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص آخرین جلسه برگزار شده هیات عالی گزینش کشور اظهار داشت:بیشتر از یک سال است که جلسات این هیات برگزار نشده است.

نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی افزود: گویا ابراهیم عزیزی معاون توسعه مدیریت و سرمایه رئیس جمهور  لطف الله فروزنده را  به عنوان دبیر این هیات معرفی کرده است اما ایشان اظهار می دارند از چنین حکمی بی اطلاع هستند و ظاهرا به این دلیل جلسات برگزار نمی شود.

وی با بیان اینکه البته ممکن است جلسات برگزار شود اما ما دعوت نشده ایم گفت: بنده به همراه مرادعلی منصوری رضی به عنوان ناظران این کمیته مراتب اعتراض خود را نسبت به این مساله به محمد رضاباهنر که مسئولیت نظارت بر کار ناظران کمیته ها، شوراها و هیات را بر عهده دارند اعلام کرده ایم.

عضوکمیسون آموزش و تحقیقات با بیان اینکه مجموعه تصمیماتی که در این هیات گرفته می شود بدون حضور ناظران است تاکید کرد: تصمیماتی که در این هیات گرفته می شود از جایگاه قانونی برخوردار نیست و لازم است آقایان احمدی نژاد و باهنر تدبیری برای این مساله بیندیشند.

کریمی فیروزجایی تصریح کرد:در تمام دستگاه های اجرایی هیات های نظارت وجود دارد و انتخابات اعضا با نظر ناظرین انجام می شود و تا زمانی که این موضوع در هیات عالی گزینش کشور رعایت نشود تصمیمات این هیات از اعتبار ساقط است.

در هیات عالی گزینش کشور که طبق موضوع (4) ماده (4) قانون گزینش معلمان و کارکنان آموزش و پرورش مصوب 14/6/74 است دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی؛ یک نفر از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات و یک نفر از اعضای کمیسیون اجتماعی به عنوان ناظر عضو هستند.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet