خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/07/05 10:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده اهواز:

سازمان بنادر و دریانوردی به استان خوزستان منتقل شود

**نماینده‌ اهواز در مجلس شورای اسلامی، خواستار انتقال سازمان بنادر و دریانوردی به استان خوزستان شد.

سیدشریف حسینی، عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع ‌و‌ معادن در مجلس در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار داشت: این استان با دارا بودن بنادر با اهمیتی هم‌چون هندیجان، شادگان، آبادان، خرمشهر، ماهشهر و بندرامام، نسبت به استان‌های دیگر در اولویت انتقال سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد.

وی با بیان این‌که این بنادر تا پیش از جنگ، جزء فعال‌ترین بنادر کشور به شمار آمده و نقش مهمی در واردات کشور داشتند تصریح‌ کرد: درحال حاضر بحث انتقال سازمان بنادر و دریانوردی به استان اصفهان مطرح است اما با وجود شرایط محیطی اصفهان، انتقال این سازمان به آنجا هیچ‌گونه هم‌خوانی ندارد.

حسینی با اعتقاد به این‌که استان‌های بوشهر و هرمزگان با دارا بودن بنادر بزرگ از دیگر اولویت‌های انتقال سازمان بنادر و دریانوردی هستند، در عین حال یادآور شد، که تا پیش از جنگ تحمیلی بیشتر واردات از گمرکات و بنادر خوزستان صورت می‌گرفت و استان‌های هرمزگان و بوشهر در رتبه‌های دوم و سوم واردات بودند، هشت سال دفاع مقدس هم موجب غیرفعال شدن تعدادی از بنادر استان خوزستان و انتقال خدمات و واردات به بنادر هرمزگان و بوشهر و رشد و رونق این بنادر شد.

عضو کمیسیون صنایع ‌و ‌معادن مجلس تصریح‌ کرد: با وجود این‌که واردات و صادرات زیادی از طریق بنادر هرمزگان صورت می‌گیرد ولی محصولات این بندر در منطقه آزاد سیرجان واقع در استان کرمان تولید می‌شود که فاصله زیادی با این بندر دارد.

این عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع‌ و ‌معادن مجلس در پایان گفت‌وگوی خود با ایسنا تاکید کرد که در صورت انتقال سازمان بنادر و دریانوردی به استان خوزستان، این استان قطب بزرگ بنادر در کشور خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet