شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/07/05 11:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اسماعیلی:

احمدی‌نژاد با اقتدار موضع‌گیری غرب را به چالش کشاند

**نماینده مردم هشترود و چارایماق در مجلس شورای اسلامی گفت: دکتراحمدی نژاد درسازمان ملل با اقتدار و صلابت موضع گیریهای غرب و آمریکا در عرصه بین الملل را به چالش کشاند.

غفار اسماعیلی در گفت وگو با ایرنا، افزود: رییس جمهوری اسلامی ایران در سخنرانی خود هوشمندانه و با وقار هرچه تماتر در پنج محور مسایل مختلف را مطرح کرد که تمام آنها در نزد افکار عمومی جهانیان جای سئوال زیادی دارد.

وی اظهارداشت: با توجه به بازتاب بسیارعمیق سخنان رییس جمهور در رسانه های غربی، افکار عمومی جهان متوجه مواضع جمهوری اسلامی در صحنه بین المللی شده و نسبت به زورگوییهای جهان غرب آگاهی بیشتری پیدا کرده اند.

اسماعیلی با اشاره به سخنان احمدی نژاد در خصوص حادثه 11 سپتامبر، تصریح کرد: بدون تردید این مقوله نیاز به بررسیهای بیشتر دارد تا افکار عمومی از آن آگاه تر شود.

وی اضافه کرد: موضوع خلع سلاح اتمی جهان به خصوص از طرف کشورهای غربی و آمریکا و رژیم اسرائیل غاصب که از سوی رییس جمهور مطرح شد، نیز قابل تامل و بررسی است.

نماینده مردم هشترود و چاراویماق در خانه ملت، با بیان اینکه استفاده تسلیحاتی برخی از کشورها از انرژی اتمی باید از سوی سازمانهای جهانی جلوگیری شود، گفت: این به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست که عده ای مجهز به بمب اتمی باشند و دم از صلح و آرامش در جهان بزنند، اما کشورهایی همچون ایران از استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای منع شوند.

اسماعیلی در جمع بندی سخنان رییس جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، اظهارداشت: سخنان ایشان منطقی و هوشمندانه بود.

وی، عکس العمل باراک اوباما در خصوص سخنان رییس جمهوری کشورمان را نتیجه اثربخش بودن سخنان وی در سازمان ملل دانست و افزود: واکنش وی به سخنان دکتراحمدی نژاد منفعلانه بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet