هدر موبایل
1389/07/05 11:21:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نوباوه:

آمریکا می‌خواهد 11سپتامبر را به هولوکاستی دیگر تبدیل کند

**نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی‌ها می خواند مانند هولوکاست حادثه ۱۱ سپتامبر را در یک پوسته مقدس نگه دارند تا هیچ فرد و کشوری جرات حرف زدن درباره آن را نداشته باشد.

بیژن نوباوه در گفت و گو با ایرنا درباره اینکه پیشنهاد رییس جمهوری ایران مبنی بر مدیریت مشترک جهانی چقدر مطالبه ملت‌ها و کشورها است، اظهار داشت: این درخواست امروز در جهان و وجود دارد اما اگر این درخواست عمومی بخواهد به یک اراده فراگیر تبدیل شود، به طور حتم با مقابله قدرت‌های بزرگ رو به رو می شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: امروز نقش بیش از 100 کشور عضو جنبش غیرمتعهدها در سازمان ملل بسیار پررنگتر از گذشته است و به نظر می‌رسد که کشورهای پیشرفته و تاثیرگذاری در این جنبش شکل گرفته‌اند که نقش آنان را نسبت به چندسال گذشته بسیار تقویت کرده است.

نوباوه که خود پنج سال دفتر نمایندگی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را در سازمان ملل مدیریت کرده است، به نقش فعال اعضای جنبش غیرمتعهدها در مسایل مختلف جهانی اشاره کرد و گفت: نشانه تقویت این جنبش در تعاملات بین المللی دخالت اعضای آن در مسائل مختلف بین المللی از جمله مساله خلع سلاح، انرژی هسته ای و دفاع از مواضع جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به آمارهای منتشره از سوی نهادهای بین المللی اظهار داشت: بر اساس آمارهایی که برخی‌نهادها نظیر صندوق بین المللی پول و سازمان تجارت جهانی منتشر کرده‌اند، کشورهای جدیدی در حال ظهور و بروز هستند که در آینده نزدیک نقش بیشتری را در مدیریت اقتصادی جهان خواهند داشت که از این میان می توان به برزیل و هندوستان اشاره کرد.

این نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به نظر می رسد این کشورهای نوظهور در معادلات سیاسی و اقتصادی جهان، در آینده نزدیک فشارهای جدیدی را برای ایجاد تغییرات بنیادین در تشکیلات سازمان ملل بخصوص شورای امنیت وارد کنند.

 

** ساختار سازمان ملل تغییر می‌کند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره تاثیر سه دهه تاکید جمهوری اسلامی ایران بر ناعادلانه بودن ساختار سازمان ملل و شورای امنیت گفت: طرح این موضوع یک ساختار شکنی منطقی است.

نوباوه تاکید کرد: از آنجا که که قدرت‌های بزرگ بخصوص کشورهای دارای حق وتو از طرح این موضوع ناراحت هستند، به نظر می‌رسد طرح این موضوع خود یک ساختار شکنی است و یک تابوی غلطی را فرو می ریزد و به کشورها جرات اظهار نظر می‌دهد.

این نماینده اصولگرای مجلس تصریح کرد: ساختار سازمان ملل در نهایت تغییر خواهد کرد و به همین خاطر است که اکنون غربی‌ها درصدد مدیریت این تغییرات هستند تا کشورهایی به شورای امنیت راه یابند که همسو با سیاست‌های آنان حرکت می‌کنند.

نوباوه افزود:امروز قاره آفریقا، کشورهای آسیایی و همچنین کشورهای در حال توسعه خواستار برخورداری از حق وتو در شورای امنیت هستند و شاید به همین خاطر است که غربی‌ها درصدند این تغییرات را مدیریت کنند.

وی تصریح کرد: هرچند این تغییرات در سازمان ملل رخ خواهد داد اما خطر بزرگ این است که مدیریت این تغییرات به دست اعضای شورای امنیت باشد.

 

** مردم آمریکا وقوع 11 سپتامبر توسط تروریست‌ها را باور ندارند

نوباوه که در جریان حادثه 11 سپتامبر در نیویورک حضور داشته است، در پاسخ به این سوال که با گذشت 9 سال از این واقعه پیشنهاد احمدی‌نژاد مبنی بر تشکیل کمیته حقیقت یاب چقدر امکان اجرا دارد، گفت: مسایلی که احمدی نژاد در سخنرانی خود بیان کرد از ابتدای وقوع این حادثه مطرح بود.

وی به نظرسنجی‌های منتشر شده در این زمینه اشاره کرد و گفت: آمار رسمی نشان می دهد که بیش از 84 درصد جامعه آمریکا تعریفی که دولت آمریکا از 11 سپتامبر ارایه می کند را باور ندارند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: شاید پنج سال پیش آمادگی امروز برای طرح این پیشنهاد وجود نداشت اما در حال حاضر اصلی‌ترین مستندهای ضد 11 سپتامبر که تاکید دارد این حادثه دروغین و ساختگی است توسط خود آمریکایی ها ساخته می شود.

نوباوه تصریح کرد: با توجه به دیدگاه مردم آمریکا درباره این حادثه مانعی وجود ندارد که ایران از این فرصت استفاده نکند و دیدگاه های خود را در این زمینه بیان نکند.

 

** تبدیل 11 سپتامبر به هولوکاست

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه آمریکایی ها قصد دارند حادثه 11 سپتامبر را به یک موضوع مقدس تبدیل کنند، اظهار داشت: اتفاق بدتری که اکنون در حال وقوع است و آقای احمدی نژاد نیز در سخنرانی خود به آن اشاره کرد، این است که آمریکایی ها می‌خواهند 11 سپتامبر را در یک پوسته مقدس مانند هولوکاست نگه دارند.

نوباوه افزود: در این صورت هیچ کشور و فردی جرات حرف زدن درباره این حادثه را نخواهد داشت و آمریکایی‌ها خواهند توانست در آینده با این ابزار سیاست های خود را در جهان دنبال کنند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اقدام آمریکایی‌ها به قرآن سوزی در سالروز حادثه 11 سپتامبر راویژه توصیف کرد و گفت: آنها قصد القای این استدلال را داشتند که چون مسلمانان این حادثه را آفریدند پس ما هم علیه آنان جنگ می کنیم.

نوباوه تصریح کرد: وقتی آمریکایی‌ها دیدند بعد از 9 سال هیچ چیز از 11 سپتامبر به دست نیاوردند، اقدام به قرآن سوزی کردند تا بار دیگر موضوع را مطرح کنند.

وی افزود: در این وضعیت ضد حمله‌ای که باید علیه 11 سپتامبر باید صورت می گرفت توسط جمهوری اسلامی ایران انجام شد و بر این اساس اقدام رییس جمهوری ایران از طرح موضوع در سازمان ملل بجا بود.

 

** اوباما به جامعه آمریکا اهانت کرد

این نماینده اصولگرای مجلس به ارزیابی پاسخ رییس جمهوری آمریکا به پیشنهاد احمدی‌نژاد در سازمان ملل پرداخت و گفت: پاسخ اوباما ناشی از عصبانیت و شتابزدگی او بود.

نوباوه افزود: در جامعه‌ای که آنها اعتقاد دارند دیالوگ حرف نخست را می زند، اوباما حتی این حق را برای کسی که 11 سپتامبر اظهار نظر می کند، قائل نیست.

وی تاکید کرد: در حقیقت رییس جمهوری آمریکا پاسخ جمهوری اسلامی را نداد بلکه به مردم آمریکا اهانت کرد زیرا بر اساس آمارهای رسمی بیش از 84 درصد از جامعه آمریکا نظری مخالف اوباما درباره 11 سپتامبر دارند.

این فعال رسانه‌ای خاطر نشان کرد: بهترین و قوی‌ترین دیپلماسی عمومی جمهوری اسلامی ایران و مردم آمریکا در موضوع 11 سپتامبر رقم خورد.

نوباوه با بیان اینکه حادثه 11 سپتامبر در دوره حاکمیت جمهوریخواهان رخ داد اما یک رییس جمهور دمکرات به دفاع از این حادثه پرداخته است، آن را خطای سیاسی اوباما دانست و گفت: اوباما بسیار شتابزده از این حادثه دفاع کرد زیرا می توانست در مصاحبه خود اعلام کند که هیات تحقیق می‌تواند در این زمینه کار کند.

وی تصریح کرد: واکنش اوباما نشان داد که جامعه اطلاعاتی و امنیتی آمریکا و بخشی که این حادثه را مدیریت کرد بین جمهوریخواه و دمکرات تفاوتی قائل نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet