شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/07/05 11:26:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مصباحی مقدم:

دولت تبعات و سختی‌های دوران هدفمندی را به مردم اطلاع دهد

**رئیس کمیسیون ویژه مجلس برای طرح تحول اقتصادی با بیان اینکه درباره نتیجه اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها باید ذهنیت درستی به مردم داده شود تاکید کرد که در آغاز اجرا مردم باید بدانند که با مقداری سختی مواجه خواهند شد.

غلامرضا مصباحی مقدم در گفتگو با مهر در خصوص تناقضات پیرامون پیامد طرح هدفمند کردن یارانه ها برای مردم ، گفت: اعتقادم این است در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها باید بستر ذهنی مناسبی برای مردم فراهم کرد.

وی گفت: اجرای هدفمند کردن یارانه ها مانند معالجه یک بیمار است که پزشک باید هم خطر معالجه را به بیمار گوشزد کند و هم فواید معالجه را بیان کند تا زمینه ذهنی مناسبی برای عمل جراحی فراهم شود البته نباید به گونه ای خطر معالجه را بیان کرد که بیمار وحشت کند و از تن دادن به جراحی واهمه داشته باشد.

نماینده تهران در مجلس گفت: در هدفمند کردن یارانه ها نیز نباید مردم را القاء به جهل کرد و سخنانی گفت که آنها را تحت تاثیر قرار دهد و فریبنده باشد و در نهایت با وضعیتی مواجه شوند که بسیار متفاوت باشد.

رئیس کمیسیون ویژه مجلس درباره اظهارات رئیس جمهور مبنی بر اینکه وضع زندگی مردم از اولین روز اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها بهبود می یابد ، تاکید کرد: نباید به مردم اطمینان خاطر داد که پس از هدفمند کردن یارانه ها وضعشان بدتر نمی شود بلکه باید قبول کنند که این جراحی باید صورت گیرد هر چند رئیس جمهور با به کاربردن کلمه جراحی موافق نباشد اما باید اعلام کند که آثار خوبی بر این قانون مترتب است.

وی در پاسخ به این سئوال که چرا دولت سعی دارد تصویر خوبی از هدفمند کردن یارانه ها از همان روزهای آغازین اجرای طرح به مردم ارائه کند، گفت: شاید تصور رئیس جمهور این است که با این سخنان ذهنیت مناسبی برای مردم فراهم می شود و مردم به آرامش می رسند در حالیکه درست آن است که تصویر حقیقی به مردم نمایانده شود و بدانند که در آغاز با مقداری سختی مواجه خواهند شد.

مصباحی مقدم در ادامه این گفتگو از پیش بینی جلسه ای از سوی کمیسیون ویژه برای گفتگو با نمایندگان دولت در این خصوص خبر داد و گفت: بنا داریم با تشکیل این جلسه در آینده نزدیک نظارت بر هدفمند کردن یارانه ها را در دستور کار داشته باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet