شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/07/05 11:43:00
سرویس فرهنگی
قنبری:

اجرای طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه حق دانشجو را ضایع می‌کند

**رئیس کمیته دانشجویی فراکسیون دانشگاهیان اظهار داشت: اجبار برای انتقال دانشجویان دختر به دانشگاه محل سکونت خود به خصوص اگر آن منطقه و دانشگاه جز مناطق محروم باشد موجب ضایع شدن حق دانشجو می شود.

"داریوش قنبری" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت درباره اجرای طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها و انتفال دانشجویان دختر به دانشگاه محل زندگی خود گفت:در جلسه ای  که فراکسیون دانشگاهیان در شهریور ماه با وزیر علوم  داشت ایشان اجرای این طرح را با هدف تفکیک و جدا سازی دختران و پسران در دانشگاه ها منکر شد.

نماینده ایلام ،ایوان،مهران،شیروان و چرداول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتقال دانشجویان دختر به محل سکونتشان نباید اجباری باشد گفت: این اقدام تنها در صورتی که خواست دانشجو باشد باید انجام شود.

وی افزود: طبق قانون، افراد در انتخاب محل تحصیل خود آزاد  هستند ضمن اینکه باید به این مساله توجه کرد که دانشجو براساس رتبه ای که در کنکور کسب کرده است رشته و محل تحصیل خود را انتخاب می کند و اجبار برای انتقال دانشجو به دانشگاه محل سکونت خود به خصوص اگر آن منطقه  و دانشگاه جز مناطق محروم باشد موجب ضایع شدن حق دانشجو می شود.

دو سال پیش  وزارت علوم موضوع تفکیک جنسیتی و بومی گزینی در دانشگاه ها را مطرح کرد، بلافاصله بعد از آن از برخی دانشگاه ها خبر رسید که مسئولان این دانشگاه،با تفکیک لیست‌های حضور و غیاب دانشجویان، آن ها را مکلف به جدا نشستن بر سر کلاس‌های درس کرده اند. پس از انتشار این خبر، مسئولان وزارت علوم عکس العملی نشان نداند. جداسازی جنسیتی در دانشگاهها با آغاز سال تحصیلی بار دیگر بر سر زبان ها افتاده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet