ایام محرم 1398
1389/07/05 11:55:00
سرویس سیاسی
نایب رییس کمیسیون اجتماعی:

تمام قوا باید تابع قوه مقننه باشند

**نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: فرمایش حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه "مجلس در راس امور است " به معنای این است قوه مقننه تنها مرکزی است که تمام قوا باید تابع آن باشند.

"مرادعلی منصوری رضی"در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: براساس اصل 84 قانون اساسی هر نماینده ای در مسایل داخلی و خارجی حق اظهار نظر دارد و می‌تواند رد مورد این مسایل وزرا و رئیس جمهور را مورد سوال، تذکر و استیضاح قرار دهد.

نماینده مردم رامیان، آزادشهر و فندرسک در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: گرچه سه قوه مقننه، قضائیه و مجریه زیر مجموعه ولی امر هستند اما در این بین براساس فرموده حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری مجلس از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

وی یادآور شد: کابینه رییس جمهور براساس رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسمیت یافته و مجوز بودجه‌های سالانه و قانون‌های برنامه‌های پنجساله توسعه هم توسط قوه مقننه صادر می‌شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی با مقام معظم رهبری یادآور شد: رهبر انقلاب در این دیدار تاکید کردند که مجلس رقیب دولت نیست بلکه مجلس مسیر فعالیت دولت را ریل گذاری می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet