ایام محرم 1398
1389/07/05 12:56:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون انرژی

با روال عادی نمی‌توان اختلاف برداشت از میادین مشترک نفتی را جبران کنیم

**مویدحسینی گفت:برای اینکه فاصله برداشت ازمیادین مشترک جبران شود باید بتوانیم به طرق مختلف سرمایه گذاری را در آنجا افزایش دهیم .

"موید حسینی صدر"نماینده خوی وعضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درگفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه کشور ما دربرداشت از میادین مشترک نفتی درمقایسه با شرکا خود فاصله معنا داری دارد گفت : در حال حاضر کشورهای شریک ایران در میادین مشترک نفتی میزان بیشتری رادراین میادین برداشت می کنند.
وی با اشاره به برداشت از میدان نفتی آزادگان گفت : کشورعراق که در میدان نفتی آزادگان با کشورمان شریک است  با برنامه ریزی که انجام داده روزانه 5/1 میلیون بشکه نفت استخراج می کند که ما این برنامه ریزی رانداریم .
 عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه  با اشاره به برداشت از میادین مشترک نفتی در دریای خزر گفت : ما در برخی از حوزه ها ازجمله خزر هنوز برداشتی را شروع نکرده ایم .
 حسینی با اشاره به بالا بودن ضرر استفاده نکردن از ذخایر مشترک نفتی گفت : صدمه ایی که از این طریق به کشور وارد می شود رقم بسیار بالایی را نشان می دهد .
نماینده خوی با اشاره به اینکه باید روشهای سرمایه گذاری متداول در دنیا را استفاده نماییم گفت : بخش خصوصی باید در این حوزه  حضوری فعال داشته باشند ، و نظرشرکتهای خارجی را جهت سرمایه گذاری نیز جلب نماییم .
وی با تاکید بر این مطلب که کشورهای شریک با بی انصافی سرمایه های ما را به غارت می برند گفت : باید سرمایه گذاری کشورمان را دربرداشت از میادین نفتی بالا ببریم .
عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد:معتقدم که مجلس باید حضور خود را در مجموعه وزارت نفت پررنگتر نماید و به وزارت  نفت کمک کند تا فاصله ایجاد شده با کشورهای شریک جهت برداشت از میادین نفتی را جبران کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet