ایام محرم 1398
1389/07/05 13:01:00
سرویس فرهنگی
اکرمی:

روحانیون در کاهش آثار منفی جنگ بر خانواده ها اساسی ترین نقش را داشتند

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در تبیین نقش روحانیت در ۸ سال دفاع مقدس گفت: روحانیون در کاهش آثار منفی جنگ بر خانواده ها نقش بسزایی داشتند.

"سیدرضا اکرمی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه 8 سال دفاع مقدس یک دوره استثنایی و ویژه بود که ناگفته هایی مخصوصا برای نسل حاضر و جمعیتی که آن روزها را ندیده اند باقی گذاشته است اظهار داشت: شایسته است زوایای این جنگ 8 ساله برای نسل حاضر و کسانی که آن روزها را درک نکرده اند شکافته شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر با اشاره به اینکه باید به نقش روحانیت در دفاع مقدس پرداخته شود این نقش را در سه بخش طبقه بندی کرد و گفت: بیان اهداف جنگ تحمیلی اولین نقشی بود که روحانیون در طول 8 سال دفاع مقدس به عهده گرفته بودند. باید برای مردم تببین می شد که به چه مناسبت عراقی که با ما روابط دوستانه داشت و امام خمینی را 14 سال در خاک خود پذیرفته بود ناگهان بعد از انقلاب، جنگ را از زمین و هوا بر ما تحمیل کرد که روحانیت با تبیین اهداف جنگ تحمیلی افکار عمومی را به اهداف استکبار آگاه می کرد.

اکرمی که سابقه فرماندهی تبلیغات جبهه و جنگ را نیز دارد ادامه داد: در هر عملیاتی که صورت می گرفت طبیعی بود که ما شهید می دادیم یا مصدومی داشتیم؛ حضور روحانیون در میان خانواده های شهدا نقش آرامبخش داشت، آنها برای خانواده های شهدا تبیین می کردند که عزیزانشان را در راه خدا و جهاد فی سبیل الله داده اند و اجر و پاداش این شهیدان چقدر است. به همین دلیل وقتی از سازمان ملل برای بررسی آثار جنگ بر خانواده های ایرانی آمدند، کمترین آثار منفی را گزارش دادند و این موضوع به علت همان ایمان و اعتقادی بود که خانواده ها درباره شهدایشان داشتند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: روحانیت با حضور در جبهه ها مسائل جنگ را از نزدیک می دیدند و مسائل جبهه را در پشت جبهه برای مردم تبیین می کردند.

وی به حضور روحانیون به عنوان رزمنده در خط مقدم جنگ اشاره کرد و گفت: برخی روحانیون ما آموزش دیدند و در جبهه حضور پیدا کردند و تا رده فرماندهی هم جلو رفتند، به طوری که ما بیش از 2000 هزار شهید روحانی در طول 8 سال دفاع مقدس داشتیم که با توجه به جمع اندک روحانیون در آن زمان این رقم بسیار بالاست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet