ایام محرم 1398
1389/07/05 13:02:00
سرویس بین الملل
سروری:

مذاکره در شرایط فشار و تحریم،نتیجه‌بخش نیست

**عضو کمیسیون امنیت ملی با تاکید بر اینکه مذاکره در شرایط فشار و تحریم نمی‌تواند نتیجه‌بخش باشد،افزود: غربی‎ها برای مذاکره با ایران باید رویکرد خود را تغییر داده و برای برون رفت از وضعیت موجود شروع به مذاکره با تهران کنند.

"پرویز سروری" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به تاکید گروه 1+5 مبنی بر تسریع درآغاز مذاکرات در موضوع هسته ای با ایران ، گفت:غربی ها همواره به جای مذاکره به دنبال محاکمه طرف مقابل هستند، بدین معنی که غربی‌ها همواره نتیجه مذاکره را ازقبل بسته و به دنبال این هستند که در مذاکرات خواسته‌های خود را به طرف مقابل تحمیل کنند.

وی با اشاره به صدور قطعنامه‌ها و اعمال تحریم و فشار به جمهوری اسلامی ایران از سوی غربی‌ها، خاطرنشان ساخت: مسیری که غربی‌ها برای فشار به تهران در پیش گرفته اند، مسیر مذاکره را تضعیف می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی با تاکید براینکه مذاکره در شرایط  فشار و تحریم نمی‌تواند نتیجه‌بخش باشد، افزود: غربی‎ها برای مذاکره با ایران باید رویکرد خود را تغییر داده و برای برون رفت از وضعیت موجود شروع به مذاکره با تهران کنند.

سروری با اعلام اینکه غربی‌ها همواره از قبل نتایج مذاکره را برای خود تعیین می‌کنند، خاطرنشان کرد: چنین روندی در مذاکره با جمهوری اسلامی نمی‌تواند سازنده باشد و بنابراین غربی‌ها باید روندی را در پیش گیرند که بتواند منافع دو طرف را تامین کند.

وی افزود: در غیر این صورت اقدامات غربی‌ها، آب در هاون کوبیدن است و این مذاکرات نتایجی در پی نخواهد داشت.

طی روز های گذشته اعضای گروه 1+5 خواستار آغاز سریع مذاکرات هسته‌ای با جمهوری اسلامی ایران شده‌اند.

پنج عضو دایم شورای امنیت سازمان ملل(آمریکا، فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) به علاوه آلمان گروه 1+5 را تشکیل می دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet